Obserwuj w Google News

Elżbieta II słynęła z gustownych stylizacji. Unikała jednak ubrań w tym kolorze

2 min. czytania
15.09.2022 10:22
Zareaguj Reakcja

Elżbieta II wyróżniała się niezwykłą klasą i elegancją. Przez lata była wierna swojemu wizerunkowi, na który składały się m.in. kreacje w mocnych, wyrazistych barwach. Okazuje się, że wybór takich kolorów nie był przypadkowy.

Królowa Elżbieta II
fot. DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News

Królowa Elżbieta II była niezwykle wyrazistą postacią. Wszędzie, gdzie się pojawiała, wzbudzała ogromne emocje, również ze względu na wybierane przez nią stroje. Jej wygląd był szeroko komentowany przez media i społeczność. W kwestii ubioru królowa dbała o to, aby jej stylizacje były zgodne z zasadami etykiety i dobrane stosownie do okoliczności. Nie oznacza to jednak, że monarchini całkowicie rezygnowała z drobnych ekstrawagancji. Jedną z nich był bez wątpienia kolor noszonych przez nią ubrań.

Redakcja poleca

Styl królowej Elżbiety II: klasyka z nutą ekstrawagancji

Znakiem rozpoznawczym Elżbiety II stały się jej barwne stroje. Monarchini przeważnie nosiła klasyczne, dobrze skrojone płaszcze i garsonki w intensywnych kolorach. W jej garderobie można było znaleźć niebieskie, różowe, a nawet pomarańczowe kostiumy.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, królowa starała się jednak unikać noszenia beżowych ubrań - z dość prostego powodu. Był on bowiem zbyt stonowany. A to właśnie wyraziste, odważne barwy sprawiały, że mogła wyróżnić się w tłumie.

„Jeśli ubiorę się w beż, nikt nie będzie wiedział, kim jestem” - mówiła.

Zobacz także: Pierwsze takie wystąpienie Karola jako króla. "Będę szedł śladem Elżbiety II" 

Styl królowej Elżbiety II: modne dodatki

Królowa Elżbieta II była wzorem i inspiracją dla wielu kobiet z całego świata, które próbowały naśladować niezwykły styl monarchini. Obok jej starannie dopracowanych strojów trudno było przejść obojętnie. Uwielbiała efektowne kapelusze, które zawsze były dopasowane do okazji i musiały współgrać z resztą ubioru. Chętnie sięgała również po eleganckie torebki oraz ozdobne broszki - często z symbolicznym przesłaniem. Królowa miała również słabość do biżuterii, a jedną z jej ulubionych był naszyjnik z pereł.

Zobacz także: Niezwykły gest królowej Elżbiety II. To zrobiła przed śmiercią

RadioZet/kobieta.wp.pl/thesun.co.uk