Obserwuj w Google News

Elżbieta II chętnie nosiła te dodatki. Zakładała je nie bez powodu

2 min. czytania
14.09.2022 10:34
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta II uchodziła za prawdziwą ikonę stylu. Dopełnieniem jej gustownych kreacji były różne dodatki, w tym eleganckie broszki. Okazuje się, że ich wybór często nie był przypadkowy.

Królowa Elżbieta
fot. JACOB KING/AFP/East News

W czasie długoletniego panowania Elżbiety II dużym zainteresowaniem cieszyły się wybory modowe monarchini. Słynęła ona bowiem z niezwykłej klasy i elegancji. Jej stroje zawsze były przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. Przede wszystkim upodobała sobie gustowne broszki, które zakładała na różne oficjalne okazje. W wielu sytuacjach były one czymś więcej niż tylko piękną ozdobą królewskich stylizacji.

Redakcja poleca

Stylizacje Elżbiety II: symboliczne dodatki

Królowa Elżbieta II dużą wagę przywiązywała do swojego stroju. Jej znakiem rozpoznawczym były m.in. przypięte do kostiumów stylowe broszki. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, monarchini nosiła je nie bez powodu. Często poprzez takie dodatki w subtelny sposób pokazywała swój stosunek do pewnych spraw.

Kiedy książę Harry wraz z żoną postanowili wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii do Ameryki Północnej, królowa na jednym z nabożeństw w Sandringham pojawiła się w eleganckim zestawie, do którego przypięła piękną broszkę w kształcie płatka śniegu. Ta wyjątkowa biżuteria była prezentem od gubernatora Kanady Davida Johnstona. Pojawiły się wówczas opinie, że wybór tego dodatku miał ukryte znaczenie i w ten sposób monarchini chciała pokazać, że rozumie i wspiera decyzję wnuka.

Zobacz także: Majątek Elżbiety II. Królowa zostawiła po sobie fortunę

Geoff Robinson/REX Features/East News
fot. Geoff Robinson/REX Features/East News

Wzruszający hołd dla męża

Symboliczny wymiar miało również jedno z wystąpień królowej podczas szczytu klimatycznego COP26 w 2021 r. Monarchini przemawiała wówczas online, a na jej stroju można było dostrzec broszkę przypominającą motyla, którą otrzymała w prezencie ślubnym. W tle znajdowała się natomiast fotografia przedstawiająca księcia Filipa w otoczeniu motyli, który słynął ze swojego zaangażowania na rzecz ochrony środowiska.

Zobacz także: Tak Brytyjczycy pożegnają królową. Hołd może chcieć oddać nawet milion osób

RadioZet/kobieta.wp.pl