Obserwuj w Google News

Efekt szminki to kolejny skutek pandemii koronawirusa. Prawdopodobnie dotknął też ciebie

2 min. czytania
23.11.2020 08:55
Zareaguj Reakcja

Z powodu pandemii wiele z nas zrezygnowało z niektórych zabiegów pielęgnacyjnych oraz makijażu. Ta utrzymująca się od kilku miesięcy tendencja doczekała się swojej nazwy. Czym jest efekt szminki?

szminka
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa całkowicie zmieniła naszą codzienność. W związku z tym, że większość czasu spędzamy w domu, zrezygnowałyśmy z niektórych przyzwyczajeń i zastąpiłyśmy je innymi.

Nowa rzeczywistość ma wpływ na wiele sferach życia, także na naszą pielęgnacyjną rutynę. Efekt szminki to nowe zjawisko, które najprawdopodobniej dotknęło też ciebie. Podpowiadamy, na czym polega i jakie niesie za sobą konsekwencje

Redakcja poleca

Efekt szminki - co to jest?

Pandemia koronawirusa coraz bardziej daje się we znaki przedstawicielom branży beauty. Znacznie spadło zainteresowanie usługami salonów urody, produktami do makijażu, a w szczególności tymi do malowania ust.

Z powodu obowiązku noszenia maseczek nie są już nam potrzebne szminki, błyszczyki czy konturówki. Z analiz badaczy wynika, że zrezygnowałyśmy też z produktów do pielęgnacji ust, takich jak balsamy, peelingi, maski w płachcie. To zjawisko zostało nazwane efektem szminki.

Pandemia uderza w różne sektory gospodarki, ale w zaskakujący sposób dotknęła także producentów kosmetyków. Z powodu konieczności noszenia maseczki, kobiety kupują mniej produktów do pielęgnacji ust - informuje portal polsatnews.pl.

Co ciekawe, w okresie pandemii koronawirusa kobiety postawiły przede wszystkim na podkreślanie rzęs. Badacze przekonują, że w ostatnich miesiącach sprzedaż maskar w Polsce znacząco wzrosła. Nie ma się co dziwić, tuszowanie rzęs to w końcu jedyny sposób na uwydatnienie urody w czasie noszenia maseczki.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia. 

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia