Obserwuj w Google News

Efekt syrenki to najmodniejsza stylizacja paznokci na jesień 2021. Sprawdź, jak go uzyskać

2 min. czytania
21.10.2021 12:24
Zareaguj Reakcja

Nowa pora roku to idealny czas na eksperymenty z wyglądem. Jesienią warto zrezygnować z jednolitego koloru paznokci i postawić na błyszczącą stylizację. Mowa o efekcie syrenki, który jest teraz hitem.

efekt syrenki
fot. Shutterstock

W sieci efekt syrenki popularyzuje wiele znanych influencerek, które zdecydowały się postawić na taki manicure. Okazuje się, że można przygotować go w kilkanaście minut. Jeśli lubisz błyszczące paznokcie, koniecznie wypróbuj święcącą stylizację, która również jest jednym z głównych trendów sezonu.

Redakcja poleca

Trendy paznokcie 2021: efekt syrenki

Jeśli szukacie nietuzinkowego pomysłu na stylizację paznokci, koniecznie postawcie na efekt syrenki, który pobija Instagram. To lśniący manicure wykonany przy pomocy opalizującego pyłku. Aby to osiągnąć, wystarczy zaopatrzyć się w lampę UV, bazę, lakier w ulubionym kolorze, utwardzacz do manicure hybrydowego oraz pyłek.

Pierwszym krokiem wykonania manicure z efektem syrenki jest dokładne przygotowanie płytki paznokcia. Spiłowanie, odsunięcie skórek oraz nałożenie bazy pod stylizację hybrydową to podstawa. Pierwszą warstwę należy utwardzić pod lampą przez około 30 sekund. Kolejnym krokiem jest pomalowanie płytki kolorowym lakierem hybrydowym, który również powinno się utrwalić w urządzeniu (około 45 sekund). Po wyjęciu dłoni spod lampy na paznokcie przy użyciu miękkiego pędzelka nakłada się pyłek. Na sam koniec aplikujemy utwardzacz i ponownie wkładamy palce pod lampę UV, tym razem na 45 sekund. 

Efekt syrenki na paznokciach - inspiracje

Taki manicure modny jest już od kilku lat i wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej. Najbardziej popularne w tej stylizacji jest połączenie koloru niebieskiego z zielonym. Jesienią 2021 warto postawić na nieco ciemniejsze odcienie. W wydaniu fioletowym, czarnym, szarym czy bordowym będzie wyglądać znakomicie. Sprawdźcie najgorętsze inspiracje sezonu, które pojawiły się na Instagramie.

Zobacz także: Tych kolorów paznokci lepiej unikać. Wizażystka twierdzi, że nikomu z nas nie pasują