Obserwuj w Google News

Dua Lipa łączy siły z Versace. Nowa kolekcja zachwyca internautów

2 min. czytania
25.05.2023 16:07
Zareaguj Reakcja

Kultowy włoski dom mody nie zwalnia tempa. Versace zaprosiło do współpracy wokalistkę Duę Lipę. Efekt? Pastelowy, beztroski i bez wątpienia wakacyjny. Kolekcja La Vacanza, zaprezentowana w willi na obrzeżach Cannes, zbiera bardzo dobre recenzje wśród modowych specjalistów oraz internautów.

Versace i Dua Lipa łączą siły.
fot. @dualipa/Instagram, Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News

Donatella Versace i Dua Lipa zgodnie twierdzą, że kolekcja ma przywodzić na myśl lekkość i zabawę. Początkowy zamysł był bardzo ogólny; stroje przygotowywano dla kobiet wolnych, silnych i pewnych siebie. Dopiero jakiś czas później panie postanowiły odzwierciedlić na wybiegu prawdziwie wakacyjny klimat pełen letnich kolorów, wykorzystujący wzory motyli i biedronek. Nawet miejsce zaprezentowania kolekcji nie jest przypadkowe. Jak twierdzi Donatella Versace w rozmowie z Vogue - Cannes to ucieleśnienie słońca, plaży i wakacyjnej energii.

Redakcja poleca

Versace w nowej odsłonie. Lekkość kolorów i wzorów

Nie da się ukryć, że współpraca znanej wokalistki z Versace jest charakterna. Co ważne – wcale nie trzeba przełamywać wszystkich możliwych schematów lub uciekać od klasycznych, odzieżowych rozwiązań, by nadal zasługiwać na to miano! La Vacanza pulsuje kolorami i wygląda jak definicja wakacyjnej zabawy – nie tej rozwrzeszczanej i regularnie podlewanej substancjami wyskokowymi, ale tej ukrytej w kameralnych restauracjach małych, włoskich uliczek, zlewającej się z zachodami słońca i przywodzącej na myśl nawiązywanie nowych (być może nawet podszytych erotyzmem) znajomości.

Zobacz także: Sydney Sweeney używa tego triku. Oto prosty przepis na piękny makijaż

Lekkość włoskiej mody w nowej kolekcji Versace i Duy Lipy nie stroni od żartobliwości. Współprojektantki wysyłają na wybieg odziane w stroje kąpielowe i szlafroki modelki, które maszerują na oczach widzów w japonkach i kolorowych turbanach z ręczników na głowach. La Vacanza nawiązuje też do tradycji marki – w kolekcji wykorzystano dwa archiwalne wzory. Uwagę przyciąga miejski zestaw w grochy, biedronki i motyle.

Oglądaj

Donatella Versace i Dua Lipa wypuszczają „La Vacanza”. Internauci są zachwyceni

Pomysł na odświeżenie (ale nie przełamanie) standardowych rozwiązań Versace okazał się strzałem w dziesiątkę. Znane i lubiane elementy z metalicznej siatki, konkretne f asony marynarek i bez wątpienia włoski klimat nabrały nowego charakteru, który – czemu trudno zaprzeczyć – ma szansę przemówić do serc reprezentantów generacji Z.

Internauci są zachwyceni. Twierdzą, że widzą w La Vacanza spore wpływy Duy Lipy.

To właściwie krzyczy „Dua Lipa”.
Przepiękne.
Kultowe wybiegi z lat 90. powróciły - – piszą na profilu Versace na Instagramie.

Zobacz także: Przerobiła suknię ślubną swojej babci. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

Czego nie zakładać na wesele?
5 Zobacz galerię
fot. Dmytro Sheremeta/Shutterstock

RadioZET.pl/vogue.co.uk