Obserwuj w Google News

Drugi podbródek - jak się go pozbyć? Poznaj sprawdzone zabiegi

2 min. czytania
13.05.2019 12:47
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się, w jaki sposób zlikwidować drugi podbródek? Zabiegi medycyny estetycznej, które opisujemy w tym artykule, dają spektakularne efekty. Do wyboru mamy m.in. zabieg Pollogen Legend – Maximus, Ultraformer III, Venus Legacy, Mobilift, Icoone. Ponadto warto też stosować ćwiczenia na twarz. Sprawdź, jak pozbyć się tego defektu raz na zawsze.

Broda
fot. Shutterstock

Jednym z najczęstszych kompleksów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w każdym wieku jest drugi podbródek. Zabiegi proponowane w gabinetach medycyny estetycznej zapewnią ci idealnie wymodelowany podbródek, jednak poza nimi warto równocześnie wykonywać odpowiednie ćwiczenia, które dokładnie opiszemy poniżej. Poznaj szczegóły.

Redakcja poleca

Drugi podbródek - zabiegi medycyny estetycznej

Pollogen Legend - Maximus to zabieg z użyciem fal radiowych, które działają na naskórek, skórę właściwą, tkankę tłuszczową. Roztopienie komórek tłuszczowych, nadanie skórze jędrności i poprawienie jej napięcia kluczowe zadania tego zabiegu. Zabieg ten wykonywany specjalnym przyrządem w temperaturze 60 stopni pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Chcesz wiedzieć, jak jeszcze można zniwelować drugi podbródek? Zabieg Ultraformer III to kolejny sposób na walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach brody. W trakcie jego trwania zogniskowana fala uderzeniowa dociera aż do tkanek, powodując ich obkurczenie. Ponadto pod wpływem fal radiowych dochodzi do pobudzenia produkcji kolagenu. Do tego zabiegu wykorzystuje się technologię HIFU.

Venus Legacy to trzeci zabieg na usunięcie drugiego podbródka. Tak jak w poprzednich przypadkach używa się do niego fal radiowych. Jest on bezbolesny i przypomina masaż.

Zabieg Mobilift wykonuje się za pomocą głowicy z dwoma klapkami, których zadaniem jest pobudzenie skóry do produkcji kolagenu oraz regeneracji.

Zabieg Icoone za pomocą podciśnienia i masujących rolek z laserem stymuluje tkankę tłuszczową i nadaje skórze jędrności i sprężystości.

Jeśli chcesz podtrzymać efekty tych zabiegów, polecamy stosować mezoterapię. Doskonale sprawdzą się zarówno mezoterapia igłowa, jak i mezoterapia bezigłowa. To, którą opcję wybierzesz, zależy od ciebie.

Drugi podbródek - zabiegi domowe

Poza zabiegami medycyny estetycznej warto też stosować specjalne ćwiczenia na drugi podbródek. Pobudzaj do działania mięśnie, wymawiając głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u, y.

Ponadto wzmacniaj też mięśnie szyi. W tym celu należy wyprostować plecy i oprzeć się o ścianę. Potem obracaj głową raz w lewo, raz w prawo. Powtarzaj tę czynność kilkanaście razy.

Pamiętaj, aby oba ćwiczenia wykonywać co najmniej 2-3 razy w ciągu dnia. Sprawdź też, jak schudnąć z twarzy.

 

Pielęgnacja jest cery jest niezwykle istotna, ale też bardzo trudna. I kobiety podczas codziennych rytuałów popełniają przy tym błędy. Jakie? Poznajcie 10 najczęściej popełnianych błędów przy pielęgnacji cery.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery