Obserwuj w Google News

Domowy sposób na zdrowe włosy. Jest tani i bardzo skuteczny!

2 min. czytania
22.04.2020 10:10
Zareaguj Reakcja

Sprawdźcie, jak odżywić zniszczone włosy, aby ich kondycja się poprawiła. Wystarczy jeden prosty zabieg, aby już po kilku tygodniach zobaczyć różnicę.

pielęgnacja włosów
fot. Shutterstock

Większość kobiet chce pochwalić się pięknymi i odżywionymi włosami. Jak się okazuje, aby to osiągnąć, wcale nie musisz kupować do tego drogich specyfików. Wystarczy tani i znany od lat sposób, który jak się okazuje, stosowały nasze babcie i mamy.

Jeśli twoje włosy są zniszczone i rwą się przy każdym szczotkowaniu, powinniście wypróbować poniższy sposób na mocne i sprężyste włosy.

Redakcja poleca

Jak odbudować zniszczone włosy?

Okazuje się, że najlepszym sposobem na zniszczone włosy jest olejowanie. Po umyciu wystarczy kilka kropel wybranego wcześniej oleju wetrzeć we włosy i pozostawić na około dwie godziny. Olejowanie włosów sprawi, że odbudują się i zregenerują. Po tym czasie cebulki się wzmocnią, a pasma nabiorą blasku. Po dwóch godzina włosy należy umyć delikatnym szamponem. Zabieg należy powtarzać regularnie dwa razy w tygodniu.

Na włosy można nakładać różnego rodzaju olej. Sprawdźcie, jakie są najlepsze do tego zabiegu.

  • Olej kokosowy - sprawdzi się do włosów o niskoporowatych.
  • Oliwa z oliwek - jest odpowiednia dla włosów średnioporowatych.
  • Olej konopny - idealny do włosów wysokoporowatych.

Oleje chronią włosy przed utratą wilgoci. Dzięki temu, że wnikają w strukturę włosa, znacznie ją poprawiają. Olejowanie sprawdzi się, kiedy chcemy, aby nasze włosy stały się bardziej elastyczne i zaczęły lepiej się układać.

Wypróbujesz ten sposób na piękne i mocne włosy?

Zobacz także: Ten zabieg odżywi twoje włosy. Stał się prawdziwym hitem wśród kobiet!

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś