Obserwuj w Google News

Genialny sposób na wągry. Maseczka z budyniu pomoże ci się rozprawić z zaskórnikami

2 min. czytania
20.09.2021 12:17
Zareaguj Reakcja

Z zaskórnikami boryka się wiele z nas. Jeśli i ty zmagasz się z tym problemem, koniecznie wypróbuj domową maseczkę z budyniu, która pomoże ci się rozprawić z uporczywymi wągrami. Wykonasz ją w zaledwie trzy minuty.

Domowy sposób na wągry - maseczka z budyniu na zaskórniki
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby pielęgnacyjne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Nic zresztą dziwnego. Tego typu metody są przeważnie niezwykle skutecznie, a do tego tanie - składniki, których potrzebujemy do wykonania domowych specyfików, zazwyczaj nie kosztują więcej niż kilka złotych.

Sprawdź prosty przepis na maseczkę z budyniu, która zmniejszy widoczność twoich zaskórników.

Redakcja poleca

Domowy sposób na wągry - maseczka z budyniu na zaskórniki

Zaskórniki, potocznie nazywane wągrami, to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Choć przeważnie pojawiają się w okresie dojrzewania, to mogą występować także u osób dorosłych. Te uporczywe niedoskonałości powstają w miejscach, w których jest największa koncentracja gruczołów wydzielających łój - najczęściej na nosie, brodzie oraz czole.

Te nieestetyczne zmiany dość ciężko ukryć, dlatego osoby, które borykają się z problemem pojawiających się wągrów, rozpaczliwie szukają sposobów na ich pozbycie się. Niestety wcale nie jest to takie łatwe. Specjalistyczne zabiegi wykonywane u kosmetyczek są zazwyczaj dość drogie, a produkty z drogeryjnych półek często nie przynoszą oczekiwanych efektów. 

Warto zatem poszukać rozwiązania w domowych sposobach. Jednym z nich jest maseczka z budyniu na zaskórniki. 

Maseczka z budyniu pomoże ci się rozprawić z zaskórnikami

Wykonanie maseczki z budyniu jest niezwykle proste. Na początku należy zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebne nam będą jedynie:

  • budyń,
  • mleko.

Wystarczy łyżkę budyniu wymieszać z 1-2 łyżkami mleka, a następnie przez chwilę podgrzewać. Później, gdy maseczka trochę ostygnie, ale nadal będzie ciepła, należy nałożyć ją na twarz i trzymać przez około 10 do 15 minut. Po tym czasie trzeba ją ściągnąć i umyć twarz letnią wodą. 

Dla lepszych efektów zabieg można powtarzać 2 razy w tygodniu.

RadioZET.pl/kobieco.pl