Obserwuj w Google News

Domowy sposób na trądzik. Maseczka z kurkumy pomoże ci pozbyć się niedoskonałości

2 min. czytania
30.09.2021 12:02
Zareaguj Reakcja

Trądzik to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób w każdym wieku. Jeśli i ty masz problematyczną cerę, i borykasz się z niedoskonałościami, wypróbuj maseczkę z kurkumy. Wykonasz ją samodzielnie w domu w mniej niż minutę.

Domowy sposób na trądzik. Maseczka z kurkumy pomoże ci pozbyć się niedoskonałości
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby pielęgnacyjne od lat nie wychodzą z mody. Tego typu metody są przeważnie bardzo skuteczne; nierzadko dają lepsze efekty niż drogeryjne produkty. Ale to nie wszystko. Składniki, których potrzebujemy do ich wykonania, są zazwyczaj niedrogie, dzięki czemu nie musimy nadwyrężać naszego budżetu domowego. Poniżej zamieszczamy przepis na maseczkę z kurkumy na trądzik.

Redakcja poleca

Domowy sposób na trądzik - maseczka z kurkumy

Trądzik najczęściej pojawia się w wieku młodzieńczym w wyniku zmian hormonalnych. Coraz częściej jednak z tymi uporczywymi niedoskonałościami zmagają się także osoby dorosłe. Zazwyczaj posiadaczki problematycznej cery używają specjalnych kremów i innych specyfików polecanych skórze trądzikowej. Nie zawsze jednak przynoszą one oczekiwane rezultaty.

Wówczas warto zagłębić się w domowe sposoby na wypryski. Jednym z nich jest  maseczka z kurkumy. Jej wykonanie jest niezwykle proste i zajmuje mniej niż jedną minutę.

Wystarczy, że weźmiemy odrobinę tej przyprawy i połączymy ją z olejem kokosowym. Przygotowaną w ten sposób mieszankę nakładamy na skórę w miejsca, w których pojawił się trądzik. I gotowe. Już po kilku dniach stosowania powinny pojawić się zadowalające efekty.

Kurkuma na trądzik - jak działa?

Kurkuma, o czym nie wszyscy wiedzą, ma szerokie zastosowanie - używa się jej w medycynie naturalnej, kuchni oraz kosmetyce. Wykorzystywana jest do produkcji podkładów, płukanek do włosów, a nawet szminek. Nierzadko jest również jednym ze składników perfum.

Kurkuma, dzięki swoim właściwościom, polecana jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z niedoskonałościami. Ma ona podobne działanie przeciwzapalne jak wiele leków sprzedawanych w Polsce. Przy jej pomocy można zatem szybko pozbyć się uporczywego trądziku.

RadioZET.pl