Obserwuj w Google News

Ten domowy sposób na pryszcza szybko sobie z nim poradzi. Sprawdź, jak go wykonać

2 min. czytania
11.02.2022 15:39
Zareaguj Reakcja

Jeśli na waszej skórze pojawił się wyprysk i chcecie go szybko usunąć, koniecznie wypróbujcie jeden domowy trik, który stosowały nasze mamy i babcie. Ten domowy sposób szybko zlikwiduje skórną zmianę.

pielęgnacja skóry
fot. Shutterstock

Pryszczy nie powinno się wyciskać, ponieważ na ich miejscu może zostać widoczna blizna. Lepiej wypróbować domowy sposób na usunięcie tej zmiany skórnej. Okazuje się, że aby przygotować ten trik, wystarczy zaopatrzyć się w jeden produkt kosmetyczny.

Zobacz także: Ten krem likwiduje zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Kupisz go w promocji za 7,99 zł

Jak usunąć pryszcza domowym sposobem? Podpowiadamy

Domowych sposobów na usunięcie pryszczy jest naprawdę wiele. Jednak tylko jeden zasługuje na dokładniejsze poznanie. Mowa o wykorzystaniu w pielęgnacji pasty do zębów. Okazuje się, że wystarczy nanieść odrobinę kosmetyku na czubek pryszcza i pozostawić go na kilkanaście minut. Po tym czasie produkt zmywamy ciepłą wodą. Zawarte w paście mentol, soda oraz alkohol sprawiają, że pryszcz wysusza się i staje się mniej widoczny.

Redakcja poleca

Jeśli na skórze pojawił się duży pryszcz, wystarczy posmarować go pastą do zębów na całą noc. Po kilku godzinach powinien stać się bardziej płaski i jaśniejszy.

Jak pielęgnować skórę skłonną do wyprysków? Podpowiadamy

Skórę skłonną do wyprysków warto pielęgnować w odpowiedni sposób. Należy pamiętać o oczyszczaniu jej rano oraz wieczorem przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Mogą to być delikatne toniki, pianki lub emulsje. Po takim zabiegu należy nałożyć na twarz krem, który zadba o ten typ cery.

Zobacz także: Ma 22 lata, a wygląda na 8. Ludzie krytykują ją, gdy się maluje

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock