Obserwuj w Google News

Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy jeden składnik, który większość z nas ma w kuchni

2 min. czytania
20.08.2021 11:04
Zareaguj Reakcja

Marzysz o pięknych, długich rzęsach? Zamiast wydawać krocie na kolejne specyfiki pobudzające je do wzrostu, wypróbuj domowy sposób, który sprawi, że staną się gęste i lśniące. 

Domowy sposób na długie i gęste rzęsy. Wystarczy jeden składnik, który większość z nas ma w kuchni
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby pielęgnacyjne to temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas ma w domu. Poniżej znajdziecie domowy sposób na piękne rzęsy.

Redakcja poleca

Domowy sposób na długie i gęste rzęsy

Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu kobiet. Jak nic innego potrafią zmysłowo podkreślić spojrzenie i dodać niesamowitego uroku. Niestety nie wszystkie z nas natura obdarzyła tak pięknymi włoskami. Te osoby, które mają krótkie i cienkie rzęsy, zazwyczaj wydają krocie na coraz to nowsze specyfiki, które mają pobudzić je do wzrostu i sprawić, że staną się lśniące i gęste. Często jednak stosowanie tego typu kosmetyków wcale nie przynosi oczekiwanych rezultatów. 

W takiej sytuacji warto wypróbować domowy sposób. Serum do rzęs można wykonać samodzielnie przy użyciu zaledwie jednego produktu - oleju kokosowego. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe intensywnie odżywiają włoski i sprawiają, że stają się mocniejsze i szybciej rosną. Dodatkowo olej kokosowy zapobiega również wypadaniu rzęs.

Olej kokosowy na rzęsy - prosty przepis na domowe serum

Jak nakładać olej kokosowy na rzęsy? Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy to nabranie odrobiny produktu na palec, a następnie delikatne wsmarowanie go w rzęsy. Należy przy tym pamiętać, żeby wcześniej dokładnie umyć ręce. 

Drugą możliwością jest nałożenie oleju kokosowego na rzęsy przy pomocy wyczyszczonej szczoteczki od starej maskary. W ten sposób łatwo rozprowadzimy kosmetyk na włoskach. Serum dobrze jest stosować regularnie, kilka razy w tygodniu.

RadioZET.pl/medycznewiadomosci.pl