Obserwuj w Google News

Genialny sposób na pozbycie się cellulitu. Sekret tkwi w... occie jabłkowym

2 min. czytania
22.09.2021 11:07
Zareaguj Reakcja

Z cellulitem zmaga się wiele osób. Jeśli i ty borykasz się z tym problemem, koniecznie wypróbuj ten genialny sposób na pozbycie się "pomarańczowej skórki". Pomoże ci w tym ocet jabłkowy. 

Domowy sposób na cellulit. Pozbędziesz się go przy pomocy octu jabłkowego
fot. SHUTTERSTOCK

Domowe sposoby na pielęgnację od lat nie wychodzą z mody. Nie ma się zresztą co dziwić. Tego typu metody są zazwyczaj bardzo skuteczne i co więcej - tanie. Składniki, których potrzebujemy, są najczęściej ogólnodostępne, a ich cena nie przekracza kilkunastu złotych.

Poniżej zamieszczamy domowy sposób na cellulit. W pozbyciu się "pomarańczowej skórki" pomoże ci... ocet jabłkowy.

Redakcja poleca

Domowy sposób na cellulit - ocet jabłkowy

Cellulit to nic innego jak nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Wówczas pojawiają się nieestetyczne guzki i zagłębienia. Ze względu na charakterystyczny wygląd, cellulit często określany jest "skórką pomarańczową".

Z problemem tym zmaga się wiele kobiet. Niestety wcale nie tak łatwo się go pozbyć. Produkty, które według zapewnień ich producentów mają zniwelować te zmiany, często nie przynoszą oczekiwanych efektów, a zabiegi oferowane w salonach kosmetycznych są dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Warto więc skorzystać z domowych sposób na cellulit. Jednym z nich jest mieszanka balsamu z octem jabłkowym.

Produkt ten powstaje z fermentacji jabłek i pozytywnie wpływa na wygląd skóry. Redukuje tkankę tłuszczową i działa oczyszczająco, co z kolei zapobiega gromadzeniu się lipidów i toksyn w naszym ciele. Ale to nie wszystko. Ocet pobudza także metabolizm, wspomaga przepływ krwi, zmniejsza poziom złego cholesterolu i reguluje odpowiednie pH organizmu.

Ocet jabłkowy na pozbycie się cellulitu - przepis na prostą mieszankę

Jeśli już wiemy, jakie właściwości wykazuje ocet jabłkowy, możemy przejść do tego, jak go stosować na skórę, by pomógł nam w walce z cellulitem. To bardzo proste. Na początku należy oczywiście zaopatrzyć się w niezbędne produkty. Potrzebne nam będą:

  • ocet jabłkowy,
  • balsam do ciała.

Wystarczy, że wymieszamy łyżkę octu z około 100 ml ulubionego kremu. Następnie powstały w ten sposób specyfik nakładamy na miejsca na skórze, gdzie występuje cellulit i okrężnymi, energicznymi ruchami wykonujemy dokładny masaż. 

Dla lepszych efektów zabieg można powtarzać codziennie.

RadioZET.pl/krokdozdrowia.com/5mindlazdrowia.pl