Obserwuj w Google News

Domowe maseczki na włosy czy zabiegi u fryzjera? Sprawdź, jak odbudować zniszczone kosmyki!

4 min. czytania
Aktualizacja 24.02.2020
23.01.2020 09:48
Zareaguj Reakcja

Wiele z nas boryka się z problemem zniszczonych włosów. Podpowiadamy, jakie domowe maseczki na włosy przygotować i kiedy zdecydować się na profesjonalny zabieg na włosy.

Modelka z pięknymi, długimi włosami
fot. Shutterstock

Maseczki na włosy potrafią zdziałać cuda na naszej fryzurze. Przede wszystkim dlatego, że odbudowują zniszczone włosy i sprawiają, że nasze kosmyki są lśniące i pięknie wyglądają. Czasami jednak stajemy przed poważnym dylematem – domowe maseczki na włosy czy zabiegi u fryzjera? Wówczas trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę kondycję naszej fryzury. Podpowiadamy, kiedy wystarczą domowe maseczki na włosy, a kiedy lepiej udać się do specjalisty, żeby odbudował nasze kosmyki. Zdradzamy też, jakie maseczki i jakie zabiegi sprawdzą się najlepiej.

Zobacz także: TOP 5 zabiegów na zniszczone włosy. Sprawdź je!

Domowe maseczki na włosy

Zazwyczaj nasze włosy są w takim stanie, że wystarczy kilka zabiegów w domowym zaciszu, żeby znów cieszyć się piękną i lśniącą fryzurą. A niektóre domowe sposoby mogą naprawdę zdziałać cuda! Wystarczy, że sięgniemy po odpowiednie produkty, które mają zbawienny wpływ na nasze kosmyki. A znaleźć je możemy w większości w każdej kuchni. Pamiętaj, że warto najpierw jednak przygotować peeling do skóry głowy, który oczyści włosy z pyłu i łupieżu. 

Redakcja poleca

Siemię lniane na włosy

Siemię lniane na włosy sprawdzi się doskonale! Wystarczy, że przygotujemy z niego odpowiednią maseczkę. Jak ją wykonać?

Dwie łyżki ziaren zalewamy szklanką wody i gotujemy około 10 minut na małym ogniu. Taką miksturę przecedzamy przez sito. Jeżeli mieszanka okaże się zbyt gęsta, możemy dolać odrobinę wody. Ważne, aby osiągnąć konsystencję kisielu. Maseczkę nakładamy na wilgotne włosy i zakładamy foliowy czepek. Tak trzymamy przez godzinę, a następnie spłukujemy maseczkę.

Zobacz także: Do picia czy do jedzenia? Siemię lniane i proste sposoby na jego przygotowanie

Olej kokosowy na włosy

Olejowanie włosów to zabieg popularny od dłuższego czasu, który bez problemu możemy wykonać w domu. A najlepiej w tym wypadku sprawdzi się olej kokosowy na włosy. Żeby jednak był korzystny dla naszej fryzury, warto sięgnąć po olej kokosowy nierafinowany, który przeznaczony jest do stosowania w kosmetyce.

Wystarczy zaledwie kilka łyżeczek oleju kokosowego, żeby zauważyć różnicę. Na krótkie włosy wystarczą 3 łyżeczki, na dłuższe 5 łyżeczek. Z takiej ilości oleju tworzymy maskę do włosów. Wystarczy lekko zwilżyć kosmyki, a następnie na całe włosy nałożyć olej. Zawijamy potem je w czepek foliowy i ręcznik. Tak warto zostawić włosy na całą noc. Na drugi dzień rano dokładnie myjemy je szamponem. Jeżeli jednak nie masz możliwości, żeby umyć je rano, zawsze możesz potrzymać maskę przez cały wieczór.

Zobacz także: Jak zadbać o zdrowy wygląd skóry? Wystarczy przygotować maskę z oleju kokosowego

Maseczka z jajka na włosy

Domowa maseczka z jajka na włosy to jeszcze sposób kosmetyczny, który doskonale znają nasze babcie. Okazuje się bowiem, że na kondycję naszej fryzury doskonale wpływa zarówno białko, jak i żółto. Taka maska regularnie stosowana pozwoli pozbyć się łupieżu, zmiękczy kosmyki, a jednocześnie zwiększy objętość.

Dwa jajka wystarczą na krótkie włosy. Na dłuższe trzy lub cztery. Włosy dokładnie rozczesujemy, a następnie nakładamy na nie jajka i taką maskę pozostawiamy na 30 minut. Wcześniej załóż stare ubrania, bo istnieje ryzyko, że je pobrudzisz. Możesz też zabezpieczyć je folią lub ręcznikiem.

Zobacz także: Maseczka z białka – sposób na dogłębne oczyszczenie cery

Nawilżająca maska do włosów z miodem

Miód na włosy również ma zbawienny wpływ. Zmniejsza łamliwość kosmyków, chroni je przed wypadaniem, a nawet stymuluje ich porost. Zapobiega także infekcjom skóry i chroni przed łupieżem oraz łuszczycą. Przede wszystkim jednak ma działanie nawilżające, w związku z czym doskonale sprawdzi się dla włosów przesuszonych oraz blondynek, ponieważ je rozjaśnia.

2 łyżki miodu mieszamy z 3 łyżkami oliwy z oliwek. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na włosy, a następnie zawijamy je folią i ręcznikiem. Po 30 minutach dokładnie myjemy głowę szamponem.

Zobacz także:  Maseczka z kurkumy. Dzięki niej wygrasz z trądzikiem, przebarwieniami i zmarszczkami

Zabiegi u fryzjera na zniszczone włosy

Jeżeli jedna okazuje się, że twoje włosy są bardzo zniszczone, warto zainwestować w profesjonalny zabieg u fryzjera. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie ci odratować przesuszone końcówki i sprawisz tym samym, że twoje kosmyki znów będą lśniły blaskiem.

Zobacz także: Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową? Poznaj jego zalety i wady!

Botoks na włosy

Botoks na włosy ma za zadanie przede wszystkim odbudować zniszczoną strukturę włosa. Poprawia kondycję kosmyków i regeneruje. Dzięki niemu włosy powinny odzyskać blask, stać się elastyczne i delikatne w dotyku.

Sam zabieg polega na wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych. Specyfiki, które fryzjer stosuje podczas botoksu to: kolagen, kwas hialuronowy oraz jagody acai. Cały zabieg trwa około 40 minut, czyli jest krótki, a do tego nieinwazyjny. Można go wykonać o każdej porze roku, a efekty są widoczne od razu po zabiegu. Cena zabiegu to około 120-150 złotych.

Zobacz także: Jak odbudować zniszczone włosy? Mamy kilka sprawdzonych sposobów

Sauna parowa na włosy

Sauna parowa to inaczej SPA dla włosów. Okazuje się bowiem, że sauna może być korzystna nie tylko dla naszego ciała, ale również właśnie dla naszej fryzury. Taki zabieg głęboko nawilża kosmyki, zwłaszcza te, które są wysuszone przez słońce lub farby do włosów.

Sauna na włosy to zabieg, który przebiega w temperaturze około 40 stopni Celsjusza. Potrzebny jest do niego aparat w kształcie kopuły, nieco większy niż tradycyjna suszarka. Najpierw fryzjer powinien dwukrotnie umyć nasze włosy szamponem, a następnie nałożyć na nie odpowiednią, przeznaczoną do tego zabiegu odżywkę-maskę. Potem upina nasze kosmyki, po czym siadamy pod kopułą. Znajduje się w nim woda destylowana, która pod wpływem temperatury paruje (taki zabieg wpłynie też na skórę naszej twarzy). Po 20 minutach fryzjer dokładnie płucze nasze włosy na przemian ciepłą i letnią wodą. Cena takiego zabiegu waha się w granicach 10-40 złotych, w zależności od użytych kosmetyków.

Zobacz także: Sauna fińska – na jakie dolegliwości szczególnie jest polecana?

Żeby nie niszczyć włosów po odżywce, warto nie stosować na nich suszarek ani prostownicy. Jak tego dokonać? Podpowiadamy, jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy!

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?