Obserwuj w Google News

Ta domowa maseczka oczyszczająca działa cuda! Zrobisz ją w kilka minut

2 min. czytania
07.05.2019 15:20
Zareaguj Reakcja

Domowa maseczka oczyszczająca ma za zadanie usunąć ze skóry twarzy wszelkie zanieczyszczenia, nawilżyć i zregenerować skórę twarzy w ekspresowym czasie.

maseczka na twarz
fot. Shutterstock

Dobrej jakości domowa maseczka oczyszczająca nie tylko usuwa ze skóry zanieczyszczenia, ale też regeneruje i nawilża. Do wyboru mamy wiele przepisów na maseczki, jednak nie każda zapewni tak samo dobry efekt. Wszystko zależy od tego, jaki zawiera skład oraz w jakiej kondycji jest twoja cera. Sprawdźcie nasze propozycji.

Sprawdź też, jak działa maseczka z węgla oraz poznaj właściwości węgla aktywnego.

Redakcja poleca

Domowa maseczka oczyszczająca pory - najlepsze przepisy

Zastanawiasz się, która domowa maseczka oczyszczająca zapewni ci najlepszy efekt? Wszystko zależy od tego, jakie zapotrzebowania ma twoja skóra.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych jest domowa maseczka oczyszczająca pory z dodatkiem sody i soku z cytryny. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą oba składniki aż stworzy się jednolita masa bez grudek i pęcherzyków powietrza. Następnie nanieś maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy i odczekaj 20 minut. Na koniec umyj twarz chłodną wodą i nałóż krem nawilżający. Skóra będzie gładka i oczyszczona. Efekt powinien być widoczny natychmiast. Koniec z zapchanymi porami i zaskórniakami!

Do wyboru jest także domowa maseczka oczyszczająca pory z dodatkiem jednej łyżki miodu i jednego żółtka. Po wymieszaniu obu składników nanieś powstałą jednolitą masę na skórę twarzy i odczekaj około 20 minut. Potem wystarczy zmyć maskę chłodną wodą i nałożyć krem nawilżający. Skóra będzie nie tylko oczyszczona, ale też pięknie rozświetlona. Stosuj ten zabieg przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, a uzyskać lepszy efekt.

Świetnym pomysłem jest też domowa maseczka oczyszczająca na bazie ziół. Zastanawiasz się, jak ją zrobić? Nic prostszego! Zmieszaj ze sobą 3 łyżeczki kwiatu rumianku, 1 łyżkę prawoślazu, 1 łyżkę nasion lnu oraz łyżkę ziela macierzanki. Następnie dolej ciepłą wodę tak, aby zrobiła się papka. Potem nanieś maseczkę na twarz i poczekaj około 30 minut. Po upływie tego czasu usuń maskę z twarzy chłodną wodą i zastosuj krem.

Poznaj też inne domowe maseczki na twarz.

 

Jak dbasz o swoją cerę? Nawet nie wiesz, że możesz popełniać takie błędy! Zobacz, jakie z nich kobiety popełniają najczęściej.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery