Obserwuj w Google News

Dlaczego hybryda odchodzi?

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
12.04.2019 15:19
Zareaguj Reakcja

Zdecydowałaś się na manicure hybrydowy, ale warstwa lakieru szybko uległa uszkodzeniu? Zastanawiasz się, dlaczego hybryda odchodzi z powierzchni płytki płatami? Być może nałożyłaś ją w nieodpowiedni sposób. Czasami problem tkwi w niewłaściwej pielęgnacji. Z naszego artykułu dowiecie się, w jaki sposób nakładać hybrydę na paznokcie oraz jak o nią dbać.

Manicure
fot. Shutterstock

Mówi się, że odpowiednio nałożona hybryda powinna trzymać się na paznokciach 2-3 tygodnie. Często jednak zdarza się, że kolor schodzi z paznokci znacznie szybciej.

Dlaczego hybryda odchodzi? Być może nieodpowiednio przygotowałaś płytkę paznokcia, nieodpowiednio nałożyłaś lakier, zbyt długo zwlekałaś z włożeniem ręki do lampy lub zbyt długo albo zbyt krótko utwardzałaś lakier.

Ale to kilka spośród wielu błędów, które najczęściej popełniamy podczas nakładania manicure hybrydowego.

Zobacz także: Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu? Podpowiadamy

Redakcja poleca

Dlaczego hybryda odchodzi płatami?

Nie wiesz, dlaczego hybryda odchodzi? Brak trwałości manicure może mieć wiele przyczyn. Przede wszystkim warto poświęcić więcej czasu na przygotowanie płytki. Pamiętaj, aby przed nałożeniem hybrydy dokładnie odtłuścić paznokcie. Nakładaj cienkie warstwy lakieru hybrydowego.

Podczas nakładania lakieru nie dotykaj niczego, aby mieć pewność, że lakier będzie równomiernie nałożony. Na koniec nie piłuj paznokci, aby nie narazić lakieru na zniszczenie. Pamiętaj, że płytki powinno się piłować przed nałożeniem bazy.

Warto też zwrócić uwagę na datę przydatności lakieru oraz na jakość sprzętu, którym się posługujesz. Być może to właśnie one pogarszają trwałość manicure hybrydowego.

Zobacz także: Jaka lampa do hybryd sprawdzi się najlepiej?

 

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!  

Wzorki na paznokcie