Obserwuj w Google News

To prawdziwa dieta cud. W kilka dni schudniesz aż 6 kg

2 min. czytania
26.09.2022 10:29
Zareaguj Reakcja

Choć mówi się, że diety cud nie istnieją, ten sposób żywienia pozwala bezpiecznie schudnąć aż 6 kg w 5 dni. Zobaczcie, na czym polega dieta kardiologiczna.

Dieta kardiologiczna 5-dniowa - schudniesz 6 kg w 5 dni
fot. Shutterstock

Nie wszystkie diety, które możemy znaleźć w sieci, są warte naszej uwagi. Niektóre sposoby żywienia mogą bowiem przynieść więcej szkody niż pożytku. Najbardziej rozsądne wydaje się odżywianie holistyczne, które opiera się na zbilansowanym menu. Istnieje jednak pewna dieta eliminacyjna, która trwa zaledwie 5 dni. W tym czasie jesteśmy w stanie schudnąć aż 6 kg i to bez efektu jojo. Wszystko zależy od tego, czy będziemy trzymać się planu. Jest to 5-dniowa dieta kardiologiczna. Zobaczcie, na czym polega.

Zobacz także:  Chcesz rozpocząć odchudzanie? Na samym początku pamiętaj o tych rzeczach

Dieta kardiologiczna 5-dniowa - schudniesz 6 kg w 5 dni

W ostatnim czasie strony internetowe zalały informacje dotyczące diety, dzięki której w 5 dni można schudnąć aż 6 kg. Portal.abczdrowie.pl donosi, że jest to sposób żywienia polecany przez... kardiologów. 

Redakcja poleca

Wystarczy odpowiednie jedzenie połączyć z regularnymi treningami i trzymać się planu przez jedyne 5 dni. Jest to dieta oparta na dużej ilości białka oraz owocach. Uczeni donoszą, że dzięki niej jesteśmy w stanie nie tylko schudnąć, ale przede wszystkim zapobiec chorobom serca, cukrzycy i niektórym nowotworom. 

Każdego dnia nasze śniadanie powinno się składać z ulubionych owoców. Można dobrać je dowolnie, jednak ten posiłek nie powinien zawierać wysokoenergetycznych bananów lub winogron. Najlepiej, jeśli będą to owoce bogate w antyoksydanty. 

Dieta kardiologiczna składa się z dwóch posiłków dziennie - śniadania i obiadu. Na pierwszy z nich do owoców warto dodać jogurt naturalny oraz jajko. Obiad natomiast powinien składać się z pieczywa lub ziemniaków, jajka lub gotowanego mięsa czy ryby oraz dwóch dowolnych warzyw np. pomidora i ogórka. 

Trzeba też pamiętać o tym, żeby do dań nie dodawać soli. Lekarze ostrzegają, że po 5 dniach należy zaprzestać stosowania tej diety. Można do niej wrócić nie wcześniej niż po 2 dniach przerwy. 

Zobacz także:  To najmodniejsza dieta wśród gwiazd. Kochają ją nawet Lewandowska i Wieniawa

Czy dieta kardiologiczna jest bezpieczna?

Trzeba jednak pamiętać, że jest to dość restrykcyjna dieta - dlatego nie będzie się nadawać dla każdego. Najlepiej ją wprowadzić dopiero wtedy, gdy zaleci nam to lekarz.

Jeżeli macie w planach zastosowanie takiego jadłospisu, koniecznie skonsultujcie się z waszym lekarzem lub dietetykiem, który będzie w stanie odpowiednio dopasować dietę do waszego organizmu. Może też zalecić uzupełnienie posiłków poszczególnymi suplementami. 

Zobacz także:  Chcesz szybko schudnąć? Popijaj posiłki tymi napojami

Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: papilot.pl/portal.abczdrowie.pl