Obserwuj w Google News

Depilacja woskiem - jaki wosk do depilacji wybrać?

3 min. czytania
06.04.2018 12:52
Zareaguj Reakcja

Każda z nas chce mieć piękną i gładką skórę, dlatego korzysta z różnych metod depilacji. Okazuje się, że największym zainteresowaniem wśród kobiet cieszy się ostatnio depilacja woskiem. Jeżeli i ty zastanawiasz się nad tym zabiegiem, przeczytaj nasz artykuł. Podpowiemy ci, jak się do niego przygotować i na czym dokładnie polega. Najwyższy czas nadrobić zaległości!

Depilacja woskiem
fot. Fotolia

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usunięciu włosów za pomocą wosku. Aby to zrobić, należy nałożyć wosk na włosy, a następnie usunąć go wraz z cebulkami za pomocą plastra. To bardzo często stosowana w salonach kosmetycznych metoda. Dzięki niej szybko i skutecznie pozbędziesz się owłosienia z całego ciała. Wosk do depilacja zdziała cuda!

Zanim się na nią zdecydujesz, poznaj dokładny przebieg tego zabiegu, odpowiednio się do niego przygotuj i dowiedz, jakich efektów możesz się spodziewać. Oto cała prawda na temat depilacji woskiem. Dodajmy, że wosku do depilacji używa się nie tylko podczas depilacji brazylijskiej. Za jego pomocą usuniesz też wąsik, włosy z rąk, pach, ramion i nóg.

Depilacja woskiem wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzień przed zabiegiem nie powinnaś korzystać z solarium i sauny. Ważne, aby 2 tygodnie przed zabiegiem się nie golić, ponieważ wosk może nie poradzić sobie ze zbyt krótkimi włoskami. Przed wizytą u kosmetyczki zadbaj o higienę.

Sprawdź też, na czym polega depilacja laserowa.

Zobacz także:   Tak z wiekiem zmienia się skóra. Po których urodzinach pojawiają się zmarszczki w określonych miejscach?

Wosk do depilacji -  rodzaje

Wosk do depilacji to substancja, która zapewni ci gładką skórę na nogach i w okolicach bikini. Używają jej kosmetyczki w salonach piękności. Dodajmy, że wyróżniamy dwa rodzaje - wosk miękki i wosk twardy. Przed tym, jak profesjonalistka dobierze odpowiedni rodzaj do twoich włosków, powinna dokładnie je obejrzeć.

Zastanawiasz się, czym się różni wosk miękki od wosku twardego? Okazuje się, że wosk miękki stosuje się podczas depilacji paskowej. Polega ona na użyciu pasków podczas usuwania owłosienia. Jest to zdecydowanie najczęściej wykorzystywana metoda. 

Podczas depilacji woskiem miękkim przykładamy do niego bawełniane lub flizelinowe paski, dociskamy je do skóry i energicznym ruchem odrywamy wosk. Wosk ten przeznaczony jest dla osób, które się regularnie depilują, nie mają wrażliwej skóry, a ich owłosienie nie jest zbyt mocne i bujne. Za jego pomocą usuwa się owłosienie z mniej wrażliwych miejsc na ciele, m.in. z nóg, rąk, pleców, pośladków.

Twardy wosk do depilacji wykorzystuje się podczas depilacji bezpaskowej. Jest on bezbolesny w użyciu. Kosmetyczka rozprowadza go na skórze, później wosk zastyga i tworzy się na skórze plasterek. W przeciwieństwie do wosku miękkiego nie przykleja się do skóry, lecz wtapia we włoski. Dzięki temu ból jest o wiele mniejszy i praktycznie nie widać żadnych podrażnień. Używa się go do depilacji bikini.

Czym różni się wosk do depilacji od kremu do depilacji? Przede wszystkim ten pierwszy zapewnia usunięcie włosów wraz z cebulkami. Ponadto po użyciu wosku do depilacji włoski odrastają znacznie później - nawet po 5 tygodniach od zabiegu. Wypróbuj go na własnej skórze. Ceny są bardzo zróżnicowane. Mogą wynosić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych - w zależności od depilowanego miejsca na ciele. Jeżeli boisz się bólu albo przeraża cię cena tego zabiegu, zawsze możesz wypróbować krem do depilacji albo pastę cukrową do depilacji.

Autor: Martyna Wojciechowska