Obserwuj w Google News

Depilacja laserowa - jak się przygotować, na czym polega i ile kosztuje?

Weronika Domoradzka
3 min. czytania
06.04.2018 14:45
Zareaguj Reakcja

Laserowa depilacja w ostatnich latach stała się bardzo popularną metodą usuwania owłosienia z ciała. Można wykonać ją w salonie piękności. Sprawdź, jakie daje efekty, ile kosztuje i jak się do niej przygotować. Warto poznać kilka istotnych szczegółów, zanim umówisz się na wizytę u kosmetyczki.

depilacja laserowa
fot. Fotolia

Istnieje kilka metod depilacji: depilacja woskiem, za pomocą pasty cukrowej, za pomocą golarki elektrycznej, maszynki i lasera. Nie bez powodu ta ostatnia jest coraz częściej wybierana przez klientki salonów kosmetycznych. Zapewnia długotrwały efekt, jest bezbolesna i łatwo dostępna. Jeśli zastanawiasz się nad przetestowaniem jej, to dobrze trafiłaś. Podpowiemy ci, jak się do niej przygotować! Tą metodą można usunąć owłosienie z twarzy i całego ciała. Dodajmy, że depilacja bikini też może być przeprowadzona za pomocą lasera.

Zobacz także:  Mężczyźni coraz chętniej golą nogi. Nikt ich o to nie prosił, ale… kobietom to się podoba

Depilacja laserowa - przygotowanie

Depilacja laserowa to jedna z kilku metod usuwania owłosienia. Aby przeprowadzić ten zabieg, niezbędny jest specjalistyczny laser. Obecnie salony wyposażone w to urządzenie są oblegane przez kobiety w różnym wieku. Wiele pań, które stosują depilację laserową, twierdzą, że to najskuteczniejszy i najmniej bolesny sposób. Zanim pójdziesz na wizytę do kosmetyczki, powinnaś poznać kilka szczegółów.

Przede wszystkim dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką (depilator i pęseta są zabronione), a przed samą depilacją powinnaś umyć skórę łagodnym mydłem. Zabronione jest stosowanie kremów, perfum, dezodorantów, balsamów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych. Na dobę przed depilacją nie powinnaś pić alkoholu. Nie stosuj zabiegów laserowych na miesiąc przed depilacją laserową.

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini to zabieg, na który kobiety decydują się zdecydowanie najczęściej. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnego salonu, sprawdź, jakim sprzętem wykonywany jest tam zabieg. Ma to wpływ na ostateczny rezultat. Depilacja laserowa bikini jest możliwa do zastosowania na 2 sposoby. Pierwszy z nich to tzw. depilacja brazylijska, a druga to metoda hollywoodzka. Osobom wrażliwym na ból kosmetyczka powinna zaproponować specjalną maść znieczulającą, którą nakłada się na skórę przed samym zabiegiem.

Laserowe usuwanie owłosienia - ile kosztuje?

Ceny jednorazowej wizyty u kosmetyczki są różne. Za usunięcie włosów z pach zapłacisz około 200-300 zł, z łydek 300-400 zł, bikini 300-600 zł. Pamiętaj jednak, że jedna wizyta nie wystarczy. Aby zobaczyć efekty powinnaś powtórzyć zabieg 6-8 razy. Laserowe usuwanie owłosienia powtarza się zwykle co miesiąc przez około pół roku. Następnie wystarczy wybrać na wizytę raz na rok. Jednak niektóre użytkowniczki forów internetowych twierdzą, że widzą rezultaty znacznie wcześniej. Laserowa depilacja jest naprawdę skuteczna.

Efekty mam takie, że mogłabym nawet poprzestać na drugim zabiegu i byłabym zadowolona, jak mówiłam na czwarty nastawiam się tylko dlatego, że chcę poszerzyć depilowany obszar - twierdzi jedna z forumowiczek.

Wiele osób pyta, ile trwa laserowa depilacja. Ja twierdzą kosmetyczki, długość zabiegu zależy od wielkości obszaru, z którego chcesz usunąć włosy. Po zabiegu można się golić i przycinać włoski nożyczkami, ale nie powinno się woskować, wyrywać i traktować ich innymi metodami, które usuną korzeń mieszka włosowego. Ponadto przez 2 tygodnie po laserowej depilacji nie można robić peelingów i stosować samoopalaczy. W ciągu pierwszych dni po zabiegu zrezygnuj też z sauny, basenu i gorących kąpieli.

Laser do depilacji

Laser do depilacji może być też używany w domu. Na rynku jest coraz więcej sprzętów do usuwania owłosienia, które mają zapewnić takie same rezultaty, jak po wizycie u kosmetyczki. Laser do depilacji kosztuje ponad tysiąc złotych. Najczęściej kupowane są produkty marek Braun i Babyliss. Uwaga! Depilatory laserowe z technologią światła IPL nie mogą być stosowane w przypadku skóry z przebarwieniami, znamionami i tatuażami.

Laserowa depilacja - przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest skuteczna, ale nie każda z nas może sobie na nią pozwolić. Nie powinnaś jej stosować, jeśli masz opaloną skórę, przyjmujesz leki antydepresyjne lub antybiotyki. Ciąża, nowotwory, infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze to kolejne przeciwwskazania. Ze względu na małą skuteczność nie poleca się też stosowania depilacji laserowej osobom, które mają rude lub siwe włosy. W takiej sytuacji pozostaje depilator, plastry do depilacji albo krem do depilacji. Zdecydowałabyś się na laserowe usuwanie owłosienia?

Zobacz także:  Te błędy podczas brania prysznica zdarzają się często. Mogą sprawić, że czujemy się nieświeżo przez resztę dnia

Autor: Martyna Wojciechowska