Demakijaż to podstawa pielęgnacji. Jak go zrobić?
Demakijaż oczu i twarzy to podstawa pielęgnacji każdej kobiety. Wieczorne oczyszczanie twarzy ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszej skóry, dlatego warto zadbać o to, aby zostało odpowiednio wykonane. Jak zrobić demakijaż i jakiego specyfiku używać?

Jeżeli codziennie rano wykonujesz makijaż, wiesz, że jego nieodłącznym elementem jest demakijaż. Po całym dniu chodzenia z makijażem warto szczególnie zadbać o dokładne oczyszczanie twarzy. Zapominanie o tym ważnym elemencie każdego dnia może skończyć się dla ciebie wypryskami lub innymi podrażnieniami skóry. Jak wykonać demakijaż i jakiego specyfiku użyć, aby był on dokładny i skuteczny?
Demakijaż - co to jest
Choć może nam się wydawać, że mamy czystą skórę, po każdym dniu przebywania w pracy czy chodzenia po mieście, na skórze znajduje się kurz, pot, ale też sebum i bakterie. Oczywiście nie można zapomnieć też o grubej warstwie makijażu. Wszystkie te elementy zatykają pory i mogą doprowadzić do pojawienia się wyprysków czy nawet trądziku.
Dlatego tak ważne jest odpowiednie zmywanie makijażu. Demakijaż pozwala zapobiegać zaczerwienieniom czy nawet swędzeniu skóry i oczu. Poza tym jeżeli niedokładnie wykonujemy demakijaż, nakładanie kosmetyków pielęgnacyjnych nie ma sensu. Osadzone na skórze bakterie i kurz skutecznie blokują jej wchłanianie cennych wartości odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych.
Czym wykonać demakijaż
Do demakijażu możesz użyć różnych kosmetyków. Najpopularniejszym z nich jest płyn micelarny, który nie tylko zmyje resztki makijażu i bakterie, ale też nawilży skórę i sprawi, że będzie ona wyglądała na odświeżoną i promienną. Drugim takim specyfikiem jest płyn do demakijażu - działa on podobnie do toniku - czyści skórę, ale jednocześnie też reguluje produkcję sebum. Wskazany jest dla osób z tendencją do powstania trądziku i wyprysków. Z kolei jeżeli masz suchą skórę, zrezygnuj z tego specyfiku. Demakijaż możesz wykonać też przy użyciu mleczka do demakijażu. Ono z kolei doskonale sprawdzi się w przypadku suchej skóry - zostawia bowiem na skórze tłusty film, który chroni skórę przed "uciekaniem" wody.
Demakijaż - jak go zrobić
Do wykonania demakijażu twarz i oczu możesz użyć różnych specyfików. Najpopularniejsze to:
- płyn micelarny
- mleczko do demakijażu
- płyn do demakijażu
- tonik
W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, wybierz jeden z tych specyfików. Podczas wyboru musisz też kierować się typem skóry. Jeżeli masz normalną skórę, która potrzebuje jedynie dokładnego oczyszczenia i nawilżenia, sięgnij po płyn micelarny. Masz suchą skórę, która wymaga szczególnej opieki? Sięgnij po mleczko do demakijażu, które prócz tego, że oczyści twarz, nawilży ją i natłuści. Nieco łagodniejsze od mleczka są takie specyfiki jak pianka do mycia i żel.
Jak wykonać demakijaż? Mleczko do demakijażu nałóż na wacik, a następnie delikatnie wytrzyj nim skórę. Powtarzaj zabieg dotąd aż wacik stanie się czysty. Zanim zastosujesz żel do demakijażu, lekko opłucz twarz i szyję. Dopiero później nałóż na dłonie odrobinę żelu, rozmasuj go i później okrężnymi ruchami rozprowadź na skórze. Następnie spłucz całość wodą.
Dobrze by było, gdybyś po wykonaniu demakijażu, zastosowała dodatkowo tonik. Ten kosmetyk jest nieoceniony, gdyż przywraca naturalne pH skóry. Toniki nie tylko tonizują, ale też zawierają różne dodatkowe składniki, które warto dobierać do indywidualnego rodzaju skóry. Toniki występują bowiem w wersji hipoalergicznej - wtedy działają też łagodząco, są też toniki do skóry tłustej, które dodatkowo matują twarz, ale są też takie do skóry suchej, które nie mają w składzie dodatkowo wysuszającego alkoholu.
Pamiętaj, że dobrze wykonany demakijaż to podstawa pielęgnacji, a także rozwiązanie wielu problemów. Dzięki niemu nie musisz martwić się o wypryski czy zaczerwienienia. Pamiętaj także o dobraniu kosmetyku do swojego rodzaju cery - tylko wtedy będziesz zadowolona z efektu.
Pielęgnacja cery wcale nie należy do najłatwiejszych. Wciąż popełniamy w tym zakresie błędy. Jakie? Poznaj te 10 najpopularniejszych.
10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery