Obserwuj w Google News

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

1 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
24.04.2019 13:24
Zareaguj Reakcja

Nie wiesz, czym smarować brwi po makijażu permanentnym? Jeśli jesteś tuż po zabiegu u kosmetyczki, warto dowiedzieć się, w jaki sposób należy pielęgnować swoje łuki. Dzięki temu przedłużysz efekt pięknie podkreślonych brwi i zadbasz o ich naturalny wygląd. Poznaj szczegóły.

Brwi
fot. Shutterstock

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym? To pytanie powinna zadać sobie każda kobieta, która planuje lub jest już po zabiegu nakładania makijażu permanentnego. Zaraz po wizycie u kosmetyczki brwi są znacznie ciemniejsze, ale już po upływie około 3 dni złuszcza się naskórek w okolicach łuków brwiowych wraz z barwnikiem, co sprawia, że nasze brwi staja się o kilka tonów jaśniejsze.

Redakcja poleca

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Gojenie się łuków brwiowych po makijażu permanentnym trwa średnio 2 tygodnie. Wtedy powinny zniknąć wszystkie strupki oraz zaczerwienienia. Do po upływie tego czasu otrzymujemy finalny efekt zabiegu.

Już podczas wizyty kosmetyczka lub lingeristka mają obowiązek poinformowania klientki, w jaki sposób należy pielęgnować skórę w okolicach brwi.

Poza biegu stosuj kosmetyki dogłębnie nawilżające (najlepiej krem nawilżający, nie natłuszczające!), nie pocieraj skóry i nie myj jej mydłem. W pielęgnacji łuków brwiowych doskonale sprawdzi się krem odżywczy z witaminą E. Dzięki niemu skóra szybciej się zregeneruje i będzie odpowiednio nawilżona.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym? Warto też zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed szkodliwymi promieniami UV.

Zaraz po zabiegu zrezygnuj z sauny, basenu, zabiegów na twarz oraz solarium.

Sprawdź też, na czym dokładnie polega makijaż permanentny oczu.