Obserwuj w Google News

Czym są adaptogeny w kosmetykach? Odpowiedź was zaskoczy

2 min. czytania
24.11.2021 13:44
Zareaguj Reakcja

Adaptogeny bardzo często pojawiają się jako jeden z głównych składników naturalnych kosmetyków. Sprawdźcie, czym są oraz jakie produkty z tymi substancjami warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji.

adaptogeny
fot. Shutterstock

Adaptogeny to nic innego niż substancje, które mają za zadanie wspomóc organizm w przystosowaniu się do niekorzystnych warunków zewnętrznych. Według wielu badań laboratoryjnych uznawane są za jedne z istotniejszych w codziennej pielęgnacji skóry. Sprawdźcie, w jakich kosmetykach występują.

Zobacz także: Wielka wyprzedaż kosmetyków w Lidlu. Drugi produkt kupisz o 50% taniej

Czym są adaptogeny w kosmetykach? Podpowiadamy

Po produkty z adaptogenami warto sięgać, kiedy nasza skóra wymaga regeneracji oraz odżywienia. Na co dzień warto wybierać kosmetyki z dodatkiem żeń-szenia indyjskiego, grzybów Reishi czy szczodraka krokoszowatego. To właśnie te substancje klasyfikowane są jako adaptogeny. Kosmetyki na ich bazie pomagają w zwalczaniu wolnych rodników. Dodatkowo zapobiegają pojawianiu się nowych zmarszczek.

Redakcja poleca

Adaptogeny w kosmetykach mogą stosować osoby o różnym typie skóry oraz wieku. Produkty z ich dodatkiem silnie regenerują, odżywiają oraz działają nawilżająco. Ich regularne stosowanie przywraca skórze naturalny blask oraz pozwala zachować jej jednolity kolor.

Adaptogeny na włosy - jakie kosmetyki wybierać?

Adaptogeny pojawiają się nie tylko w kosmetykach do pielęgnacji skóry, ale również takich do włosów. Ich regularne stosowanie sprawi, że pasma będą wzmocnione, lśniące, a nawet pozbawione łupieżu. Jednym z takich adaptogenów jest wąkrotka azjatycka, która przez wielu naukowców uznawana jest za jedną z najlepszych roślin do pielęgnacji kosmyków. Ten składnik znajdziemy w wielu naturalnych szamponach, wcierkach czy maskach. Regularne stosowanie kosmetyków z jej dodatkiem sprawi, że włosy staną się gęste i mocne.

Zobacz także: Ten mężczyzna do złudzenia przypomina Ryana Goslinga. Podobieństwo jest uderzające

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock