Obserwuj w Google News

Nie wiesz, czy krótkie włosy będą ci pasować? Ten prosty test pozwoli ci to sprawdzić

2 min. czytania
02.12.2020 11:13
Zareaguj Reakcja

Długie włosy bywają uciążliwe i wówczas wiele kobiet myśli o ich skróceniu. Krótkie włosy mogą być ładne, ale nie każdemu pasują. Sprawdź, jak ty będziesz w nich wyglądać.

Nie wiesz, czy krótkie włosy będą ci pasować? Ten prosty test pozwoli ci to sprawdzić
fot. Shutterstock

Krótkie włosy są marzeniem wielu kobiet. Zwłaszcza tych, które od lat mają długie kosmyki i stały się one dla nich uciążliwe. Zanim jednak zdecydujesz się na radykalną metamorfozę, zastanów się, czy na pewno będzie ci dobrze z krótkimi włosami. Jest to bowiem fryzura, która nie pasuje do każdej twarzy. I choć włosy nie ręka, odrosną, po ich obcięciu możesz żałować swojej decyzji i zanim staną się nieco dłuższe, będziesz musiała codziennie patrzeć na siebie w lustrze i denerwować się ich układaniem. Znamy jednak sposób na to, jak sprawdzić, czy krótkie włosy ci pasują.

Zobacz także: Chcesz wyszczuplić twarz włosami? Wypróbuj ten prosty trick!

Czy krótkie włosy będą ci pasować? Sprawdź to za pomocą szybkiego testu

Krótkie włosy nie wychodzą z mody. Nadal ochoczo stawiamy na takie fryzury jak french bob czy angular bob. Czy jednak każda kobieta powinna się decydować na tego typu włosy?

Redakcja poleca

Długość do ramion i krótsza nie pasuje każdej z nas. Zanim zatem zdecydujesz się na ścięcie swoich kosmyków, sprawdź, czy na pewno będziesz dobrze wyglądać w krótkich włosach.

Możesz to zrobić przy pomocy szybkiego testu.

Stań przed lustrem tak, żeby widzieć swoją twarz z profilu. Następnie przyłóż ołówek do twarzy tak, by końcem dotykał podbródka. Drugą ręką przyłóż pionowo linijkę tak, żeby znajdowała się pod twoim uchem i krzyżowała z ołówkiem. Dzięki temu zobaczysz, ile centymetrów znajduje się między końcówką twojego ucha a ołówkiem przy brodzie.

Co to oznacza? Jeżeli linijka wskaże 57 cm, krótkie włosy będą ci pasować. Jeśli wyszło więcej centymetrów, postaw na dłuższe włosy.

Zobacz także: Wispy bangs to grzywka, która pasuje każdej z nas i nie wymaga codziennej stylizacji. Zainspiruj się

Szukasz pomysłu na modną fryzurę? Zainspiruj się!  

Krótkie fryzury - galeria z najmodniejszymi propozycjami tego sezonu