Obserwuj w Google News

Czy hybryda niszczy paznokcie? Najwyższy czas uporać się z mitami!

3 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
12.04.2019 13:24
Zareaguj Reakcja

Zastanawiasz się, czy hybryda niszczy paznokcie? Opinii na ten temat jest wiele, ale jaka jest prawda? Najwyższy czas raz na zawsze uporać się z mitami. Zanim wybierzesz się na wizytę do manikiurzystki, przeczytaj nasz artykuł. Dowiesz się z niego, czy hybryda jest szkodliwa.

Manicure
fot. Shutterstock

Czy hybryda niszczy paznokcie? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która planuje zrobić sobie pierwszy raz manicure hybrydowy. Krążą różne opinie na ten temat, jednak trudno jest znaleźć w sieci jednoznaczną odpowiedź.

Niektórzy twierdzą, że hybryda niszczy nie tylko paznokcie, ale i wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie. Jednak są i tacy, którzy twierdzą, że hybryda jest całkowicie bezpieczna dla paznokci i naszego organizmu. A jaka jest prawda? Czy hybryda jest szkodliwa?

Redakcja poleca

Czy hybrydy niszczą paznokcie?

Myślisz, że hybryda niszczy paznokcie? Okazuje się, że nasze płytki po zdjęciu z nich hybrydy wcale nie muszą być w gorszej kondycji. Od tego, jak będą się prezentować zależy wiele czynników, m.in. to w jaki sposób dbamy o płytki, przygotowanie płytek przed nałożeniem hybrydy, nasze geny, dieta, częstotliwość nakładania hybrydy oraz sposób, w jaki ją usuwamy. Ponadto istotne jest też, czy dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednie pierwiastki.

Niektórzy twierdzą, że lakier hybrydowy w żadnej sposób nie zagraża organizmowi. Za to znacznie gorszy wpływ na paznokcie i zdrowie ma lampa UV. Nie od dziś podejrzewa się, że częste stosowanie jej może wywołać raka skóry.

Hybryda może mieć neutralny wpływ na nasze płytki pod warunkiem, że będziemy przestrzegać kilku wskazówek.

1. Przed nałożeniem lakieru hybrydowego należy odpowiednio zmatowić płytki.  Winnym wypadku zarówno baza, jak i hybryda mają znacznie gorszą przyczepność, przez co stylizacja hybrydowych paznokci jest nietrwała.

Pamiętaj, że podczas matowienia paznokci należy zastosować bloczek polerski, wykonując przy tym delikatne ruchy, by nie naruszyć struktury płytek. Do wyboru mamy też pilnik, jednak należy pamiętać, że ma on mniej delikatną fakturę, przez co może niszczyć powierzchnię paznokcia.

2. Zdejmuj hybrydę z paznokci maksymalnie po 3 tygodniach.

3. Usuwaj hybrydę za pomocą zmywacza do paznokci z acetonem. Wystarczy, że przyłożysz do każdej płytki wacik nasączony zmywaczem, owiniesz paznokcie folią aluminiową i odczekasz około 10 minut. Następnie zdejmuj folię i usuń resztki hybrydy z płytek.

4. Stosuj regularnie dobrej jakości odżywki do paznokci.

5. Nie noś paznokci hybrydowych non stop. Pozwalaj swoim płytkom się regenerować.

Czy hybryda jest szkodliwa - opinie

Na forach internetowych użytkowniczki często pytają innych internautek, czy hybryda niszczy paznokcie. Oto kilka odpowiedzi kobiet, które regularnie stosują hybrydę:

same hybrydy nie niszczą paznokci. Niszczy ściaganie, ale oczywiście jak się źle ściąga. Używam Semilac i nie mam zniszczonych paznokci, bo robie wszystko tak jak zaleca producent, także bez obaw :)
Hybrydę na paznokciach nosze już od ponad 3 lat, od dłuższego czasu używam lakierów, które są idealne do paznokci o podwyższonym bądź obniżonym ph, więc nie niszczą płytki paznokcia
Noszę o kilku miesięcy nie zauważyłam żeby były w gorszym stanie, wręcz przeciwnie. Grunt to dobrze ściągać hybrydę.

A wy stosujecie hybrydę?

 

Masz ochotę na nieco bardziej odważne paznokcie? Zamiast klasycznego francuskiego manicure wypróbuj wzorki na paznokcie. Poniżej przedstawiamy te najmodniejsze!  

Wzorki na paznokcie