Obserwuj w Google News

To najmodniejszy kolor nadchodzącej wiosny. Idealny dla pań 50+

2 min. czytania
10.02.2023 14:52
Zareaguj Reakcja

Większość z nas nie może doczekać się pierwszych, ciepłych promieni słońca. Powoli zaczynamy przygotowania do wiosny i planujemy lżejszą garderobę. Przewidywania i prognozy analityków wskazują na to, że jednym z najmodniejszych kolorów nadchodzącej wiosny będzie zgaszona czerwień. To odcień idealny dla pań 50+. Jak wykorzystywać go w codziennych stylizacjach? Odpowiadamy.

Czerwień: idealny kolor dla pań 50+
fot. shutterstock

Amerykański Instytut koloru Pantone co roku na podstawie starannie wykonanych analiz i prognoz wybiera kolor, który ma zawładnąć sercami konsumentów na całym świecie. Kilka miesięcy temu kolorem roku 2023 okrzyknięta została Viva Magenta18-1750.To ekstrawagancki odcień karminowej czerwieni, który – jak podkreślają eksperci – łączy w sobie zarówno ciepłe, jak i zimne nuty. Jest wyrazisty, rzuca się w oczy i pozwala zaistnieć w tłumie.

Zobacz również:  Joanna Racewicz cała w czerwieni. „Jak milion dolarów”

Czerwień będzie królowała wiosną. To kolor idealny również dla kobiet dojrzałych

Jednak Viva Magenta to tylko jeden z odcieni czerwieni, które modne będą w nadchodzącym sezonie. Nosić będziemy także kolory: karmazynowy, karminowy, szkarłatny, truskawkowy i wiśniowy.

Czerwień to kolor pełen energii i mocy. Sprawia, że osoba, która go nosi staje się widoczna. Niektóre panie, zwłaszcza te, które mają już za sobą pięćdziesiąte urodziny, rezygnują z tej barwy, uważając ją za zbyt wyrazistą i pstrokatą. To duży błąd. Czerwieni nie trzeba się obawiać. Zestawiona z odpowiednimi dodatkami odmładza i dodaje wigoru. W towarzystwie jakich odcieni prezentuje się elegancko i kobieco? Podpowiadamy.

Redakcja poleca

Jak nosić czerwień? W tym połączeniu panie 50+ wyglądają doskonale

Panie 50+ nie powinny łączyć czerwieni z czernią. Dlaczego? W towarzystwie ciemnych barw czerwień wydaje się intensywniejsza. Wówczas sprawia, że zmarszczki i niedoskonałości cery stają się optycznie bardziej widoczne. Dla kobiet, które szukają sposobów na odmłodzenie, nie jest to dobre rozwiązanie.

Dojrzałe kobiety znacznie korzystniej wyglądają w jasnych stylizacjach, które czynią cerę bardziej promienną i rozświetlają skórę dekoltu. Czerwień w połączeniu z beżami, bielami, śmietankami i kolorami écru nabiera delikatności i staje się o wiele bardziej subtelna. Panie 50+, jeśli chcą odjąć sobie lat, mogą zestawić jasną górę (biała bluzka lub top) z czerwonym garniturem. To modne i wygodne połączenie, które zda egzamin w wielu sytuacjach.

Grażyna Torbicka czerwień
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER Grażyna Torbicka w czerwieni wygląda doskonale

radioZET.pl