Obserwuj w Google News

Czekoladowy brąz to modny kolor włosów dla brunetek. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

2 min. czytania
11.02.2020 11:47
Zareaguj Reakcja

Masz ochotę na zmianę fryzury, ale jednocześnie chcesz zachować swoje brązowe włosy w jak najbardziej naturalnej odsłonie? Wypróbuj czekoladowy brąz!

Czekoladowy brąz włosy
fot. Shutterstock

Czekoladowy brąz to kolor włosów, który raz na jakiś czas powraca do trendów i świetnie sobie radzi wśród modnych koloryzacji. Wszystko dlatego, że jest to bardzo naturalny odcień, który dodaje uroku każdej brunetce!

Jeżeli masz ochotę zaszaleć z fryzurą, ale jednocześnie nie masz odwagi diametralnie jej zmieniać, wypróbuj czekoladowy brąz!

Redakcja poleca

Czekoladowy brąz - komu pasuje

Czekoladowy brąz to kolor, który pasuje wielu osobom. Przede wszystkim świetnie współgra zarówno z jasną, jak i ciemniejszą karnacją. Czekoladowy brąz może występować w różnych wariantach kolorystycznych - najpopularniejsze są odcienie mlecznej czekolady i ciemnej czekolady.

To także kolor, który idealnie wygląda w połączeniu z jasnymi refleksami na włosach. Czekoladowy brąz często wykorzystywany jest jako podstawa do koloryzacji flamboyage.

Czekoladowy brąz idealnie komponuje się z brązowymi i zielonymi oczami. Nie oznacza to jednak, że powinny zrezygnować z niego kobiety o niebieskich oczach. Takie połączenie jest bardzo egzotyczne i podkreśla kolor oczu.

Czekoladowy brąz - o czym pamiętać

Farbowanie włosów na ciemny kolor wymaga później odpowiedniego pielęgnowania ich. Wszystko dlatego, że ciemny pigment może się wypłukiwać. Ponadto jest narażony na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Chyba, że zależy nam na czekoladowym brązie w połączeniu z naturalnymi, jaśniejszymi refleksami. Wówczas sprawdzi się świetnie.

I choć mówi się o tym, że ciemny kolor postarza, sprawia on też, że nasza twarz jest bardziej wyrazista - szczególnie uwydatnione zostają usta i ciemna oprawa oka. Warto o tym pamiętać, jeśli cokolwiek powstrzymuje nas przed zmianą, jaką jest farbowanie włosów na ciemniejszy kolor.

Zobacz także: Te akcesoria sprawią, że twoja fryzura będzie idealna. Wypróbuj je!

Farbowanie włosów na czekoladowy brąz

Farbowanie włosów na czekoladowy brąz to jeden z najprostszych zabiegów fryzjerskich. Możesz wykonać je w profesjonalnym salonie, ale też sprawić sobie taką koloryzację w domu. Brąz bardzo łatwo się "przyjmuje". W dodatku jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają wysuszone włosy i matowe. Dzięki takiej barwie nabiorą one blasku i będą pięknie lśnić.

Wygląda na to, że zmiana fryzury na czekoladowy brąz to dobry pomysł. Pozwoli ona tobie cieszyć się nowym wyglądem, ale przy okazji zabezpieczy włosy i nie zniszczy ich. Z czekoladowym brązem można też eksperymentować. Jak pisaliśmy wyżej - po pierwsze ma on wiele wariantów kolorystycznych, ale też idealnie współgra z pasemkami na ciemnych włosach. Doskonale nadaje się również do farbowania różnymi technikami.

Możecie też postawić na inne modne koloryzacje! Zastanawiacie się, jaka jest różnica między sombre a ombre? Kliknijcie i dowiedzcie się, jak wykonać obie koloryzacje oraz czym się charakteryzują!

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!                 

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów