Obserwuj w Google News

Ćwiczysz na siłowni? Uważaj! W ten sposób rujnujesz swoją cerę!

1 min. czytania
06.11.2018 12:09
Zareaguj Reakcja

Być może to jest przyczyna twoich problemów z cerą.

siłownia
fot. Shutterstock

Mówi się, że sport to zdrowie, jednak okazuje się, że nie w każdej kwestii to powiedzenie się sprawdza. Jak twierdzą dermatolodzy, ćwiczenia na siłowni mogą mieć zgubny wpływ na naszą cerę. Sprawdźcie szczegóły.

Wpływ ćwiczeń fizycznych na cerę

Nie ma wątpliwości, że wysiłek fizyczny zapewnia nam lepsze samopoczucie, piękną sylwetkę i dobrą kondycję zdrowotną. Niestety jest jeden wyjątek. Intensywny trening może doprowadzić cerę do ruiny!

Dermatolodzy twierdzą, że wzmożony wysiłek fizyczny może przyczynić się do pozbawienia skóry jędrności oraz powstania trądziku,potówek, a nawet przedwczesnych zmarszczek.

Na zgubne skutki ćwiczeń fizycznych najbardziej narażone są osoby cierpiące na trądzik różowaty. Intensywny trening sprawia, że do twarzy napływa dużo krwi, przez co poszerzają się naczynia krwionośne. Nie pomaga także nagły wzrost temperatury, który też może być odpowiedzialny za zaostrzenie objawów trądziku.

Jeśli chcesz uporać się z tym problemem, powinnaś zadbać o właściwe oczyszczanie i pielęgnację cerę. Przede wszystkim zrezygnuj z makijażu podczas treningu, aby skóra mogła oddychać. Po ćwiczeniach dokładnie umyj twarz płynem micelarnym i nałóż krem.

Sprawdź też, dlaczego warto stosować olejek rycynowy!

 

Zastanawiacie się, jakich kosmetyków używać na noc, aby zregenerować skórę twarzy? Przedstawiamy wam maskę na "dobranoc". Jest lepsza niż krem i skuteczniejsza niż serum.

Maska na dobranoc. Lepsza niż krem, skuteczniejsza niż serum