Obserwuj w Google News

Ćwiczenia w domu zamiast siłowni. Sprawią, że pokochasz sport!

3 min. czytania
20.03.2023 13:13
Zareaguj Reakcja

Należy uczciwie przyznać, że każdy, nawet najlżejszy ruch fizyczny, może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i dobry nastrój. Czasem zapominamy jednak, że aktywność fizyczna to nie tylko siłownia, intensywne treningi interwałowe i podnoszenie ciężarów. Na szczęście dla każdego znajdzie się coś miłego - oto przyjemne ćwiczenia w domu, które zastąpią Ci siłownię.

Ćwiczenia w domu - lepsze niż siłownia?
fot. Alliance Images/Shutterstock

Nie musisz męczyć się z hantlami i obciążnikami. Masz prawo nie lubić bardzo wysiłkowych dyscyplin. Jeżeli szukasz ćwiczeń, które sprawią, że pokochasz sport i zdecydujesz, że ruch to ciekawsza opcja od leżenia na kanapie – zerknij na poniższe propozycje. Dzięki nim nawet nie poczujesz, jak szybko mija Ci czas. Większość z nich jest odpowiednia dla osób pracujących zdalnie oraz wychowujących dzieci.

Jeżeli masz jakiekolwiek kontuzje lub nie możesz obciążać konkretnych części ciała, koniecznie pamiętaj o skonsultowaniu się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Redakcja poleca

Przyjemne ćwiczenia w domu zamiast siłowni. Czas na baletowy wysiłek

Spokojnie – nie musisz wskakiwać w tiulową spódnicę ani raczyć sąsiadów wszystkimi utworami z „Jeziora Łabędziego”. Ćwiczenia zainspirowane baletem to zestaw delikatnych sekwencji, zainspirowanych tym rodzajem tańca. Oznacza to dużo balansu i rozciągania – w sam raz dla osób siedzących cały dzień przed komputerem. Wykonując baletowy trening, odciążysz plecy i barki oraz dasz mięśniom odpocząć.

Zobacz też: Ma 103 lata i trenuje 4 razy w tygodniu. Teresa zdradziła swój przepis na szczęśliwe życie

Oglądaj

Tańcz, jakby nikt nie patrzył

Skoro wśród przyjemnych ćwiczeń w domu pojawił się balet – nie należy zapominać o ogólnych, sprawnościowych treningach tanecznych. Ich popularność cały czas rośnie... i nic dziwnego! Są skupione na zabawie i rozruszaniu się po całym dniu pracy. Poprawa kondycji to tylko dodatkowy atut, bo w takich okolicznościach nawet nie czujesz, że ćwiczysz. Hasło przewodnie brzmi: dobra zabawa to podstawa! Nie myśl o tym, jak wyglądasz podczas tańca - po prostu ciesz się tym, że możesz się ruszać. Dzięki rozlicznym treningom zamieszczanym w sieci wybierzesz nawet ćwiczenia z repertuarem ulubionego wykonawcy muzycznego.

Oglądaj

Ćwiczenia w domu. Pilates dla młodych mam

Dziedzina, która jeszcze dziesięć lat temu kojarzyła się z ekskluzywnymi zajęciami dla bogatych Amerykanek, weszła na domowe salony. Ten rodzaj wysiłku w domu ma na celu rozciągnięcie i wzmocnienie całego ciała. Nie znajdziemy tu wyskoków, biegania czy intensywnego treningu interwałowego. Zamiast tego pilates przewiduje powolną precyzję, skupioną na zwiększeniu elastyczności oraz odciążeniu narażonych na kontuzje mięśni i stawów.

Takie ćwiczenia w domu zaleca się w szczególności zabieganym mamom jako przepis na znakomicie wykorzystany czas dla samych siebie. Dyscyplina cieszy się w tej grupie tak dużą popularnością, że powstała nawet odrębna gałąź – pilates dostosowany właśnie do potrzeb mam i kobiet w ciąży.

Zobacz także: Mama i córka podbijają TikToka. 46-latka wygląda młodziej niż jej 22-letnie dziecko

Oglądaj

Ćwiczenia w domu albo... przed nim. Skakanka zamiast cardio

Masz przy domu podwórko? A może w grę wchodzi chodnik przed blokiem? W ostateczności wystarczy wybrać się do pobliskiego parku. Skakanka to prosty i wdzięczny pomysł na poprawienie kondycji oraz nastroju. Ćwiczenia w domu nie ograniczają się zatem w tym przypadku tylko do czterech ścian – możesz skakać na zewnątrz, w najbliższej okolicy, słuchając śpiewu ptaków i ciesząc się słońcem.

Krótka sesja intensywnego skakania działa podobnie do treningu cardio. Przywodzi na myśl dziecięcą beztroskę, ale – uwaga! - zaskakująco szybko wywołuje zadyszkę.

Oglądaj

RadioZET.pl