Obserwuj w Google News

Córka Kate i Williama oddała hołd królowej Elżbiecie. Na pogrzeb zabrała wyjątkowy prezent od babci

2 min. czytania
20.09.2022 10:45
Zareaguj Reakcja

Księżniczka Charlotte wybrała się na pogrzeb swojej prababci z wyjątkową ozdobą. Otrzymała ją od samej królowej Elżbiety. Zobaczcie, co symbolizuje ta błyskotka.

Rodzina królewska na pogrzebie królowej Elżbiety II
fot. Hannah Mckay/Associated Press/East News

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. W Opactwie Westminsterskim miała miejsce oficjalna uroczystość, w której wzięli udział członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, szefowie rządów i goście z całego świata. Później kondukt z trumną monarchini ruszył w kierunku Windsoru, gdzie odbyło się nabożeństwo dla najbliższych. Na obu tych ceremoniach nie zabrakło m.in. prawnuków przywódczyni Wielkiej Brytanii - księcia George'a i księżniczki Charlotte.

Oczy całego świata skierowane były na dzieci księcia Williama i księżnej Kate. Oboje mieli tego dnia na sobie odpowiednie stroje żałobne, a Charlotte uzupełniła swój strój biżuterią, którą podarowała jej babcia. W ten sposób uczciła pamięć o bliskiej osobie.

Zobacz także: Niezwykły symbol na trumnie królowej Elżbiety. Jego historia wyciska łzy

Księżniczka Charlotte oddała hołd królowej Elżbiecie. Na pogrzebie miała ze sobą prezent od babci

Księżniczka Charlotte wzięła udział w pogrzebie królowej Elżbiety II. Tego dnia miała na sobie dopasowany czarny płaszczyk z guzikami, ciemne rajstopy, balerinki i kapelusz, który nieco przypominał nakrycie głowy księżnej Kate. Co ciekawe, był to pierwszy raz, kiedy 7-latka założyła kapelusz - a jest to charakterystyczne dla członkiń rodziny królewskiej podczas oficjalnych wystąpień. Jednak uwagę wszystkich przyciągała ozdoba, jaką tego dnia wybrała córka następcy brytyjskiego stroju.

Po lewej stronie płaszcza Charlotte miała przypiętą brylantową broszkę w kształcie podkowy. W ten sposób księżniczka uczciła miłość swojej prababci do koni. Warto też dodać, że tę błyskotkę dostała ona właśnie od samej królowej Elżbiety.

Redakcja poleca

Nieżyjąca już monarchini była znana z noszenia pięknych broszek - miała ich pokaźną kolekcję. Ich dobór nie był przypadkowy i zwykle nawiązywał do konkretnych osób lub też miejsc, które odwiedzała Elżbieta.

Podczas pogrzebu królową uhonorowała również księżna Kate. Żona Williama wybrała na tę okazję wyjątkowy naszyjnik składający się z kilku sznurków pereł. Ten przedmiot także pochodzi z kolekcji monarchini.

Źródło: people.com

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock