Obserwuj w Google News

Co zrobić, żeby makijaż nie odróżniał się od skóry? Wypróbuj ten prosty trik

2 min. czytania
10.01.2022 14:40
Zareaguj Reakcja

Nieumiejętne nałożenie makijażu często kończy się tzw. efektem maski. Podpowiadamy prosty sposób na to, żeby uniknąć tego problemu.

Co zrobić, żeby makijaż się nie ważył i wyglądał świeżo? Wypróbuj ten trik
fot. Shutterstock

Makijaż jest po to, żeby ukryć nasze mankamenty urodowe, a jednocześnie podkreślić to, z czego jesteśmy dumne. Trzeba jednak uważać na różne pułapki, w które możemy wpaść podczas wykonywania make-upu. Wśród nich są błędy makijażowe, które nas postarzają. Nie tylko taki problem czyha jednak na nas, gdy się malujemy. Częstym skutkiem ubocznym źle wykonanego makijażu jest bowiem tzw. efekt maski. Co zrobić, żeby kosmetyki nie odróżniały się od skóry? Okazuje się, że wystarczy jeden prosty sposób.

Zobacz także:  Ten trik z TikToka sprawi, że będziesz wyglądała młodziej. Wystarczy jeden kosmetyk

Co zrobić, żeby makijaż się nie ważył i wyglądał świeżo? Wypróbuj ten trik

Portal kobieta.onet.pl przytoczył banalny trik, dzięki któremu "efekt maski" na twarzy nie będzie ci już groził. Jest on zupełnie nieoczywisty, w związku z czym niewiele z was mogło go znać.

Redakcja poleca

Dobór odpowiedniego podkładu to jedno. Warto jednak pamiętać też o... wzięciu kąpieli i to z makijażem na twarzy. Zaskoczona? Okazuje się, że to może sprawić, że nasz make-up będzie prezentował się rewelacyjnie.

Wszystko przez parę wodną. To właśnie ona sprawia, że skóra staje się nawilżona, a kosmetyki wtapiają się w cerę. Wówczas będziesz wyglądać naturalnie i nie będziesz musiała się obawiać, że produkty zważą się na twojej twarzy. 

Co ciekawe, ciepła kąpiel działa także jak naturalny utrwalacz do makijażu. Dzięki temu kosmetyki utrzymają się o wiele dłużej.

Zobacz także:  Co zrobić, żeby podkład krył lepiej? Wypróbuj ten prosty trik z TikToka

Co zrobić, żeby makijaż nie odróżniał się od skóry?

Jeżeli jednak nie jesteś fanką brania prysznica po makijażu, zawsze możesz wykorzystać inne sposoby. Pamiętaj, że podstawą przygotowania skóry do nakładania kosmetyków jest wykonanie peelingu. To właśnie dzięki niemu produkty nie będą rolować się na twarzy. 

Kosmetyki mogą ważyć się również wtedy, gdy nałożysz je bezpośrednio na krem nawilżający. Pamiętaj, żeby wszelkie produkty pielęgnujące zastosować wieczorem lub z samego rana, jeżeli będziesz malować się później. Dopiero gdy odpowiednio się wchłoną, możesz przechodzić do make-upu. 

Zobacz także:  Jak poprawnie wytuszować rzęsy? Większość z nas popełnia jeden błąd

Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: kobieta.onet.pl