Obserwuj w Google News

Od czego powstaje cellulit na udach? Te sposoby pomogą ci się go pozbyć

3 min. czytania
23.03.2018 13:24
Zareaguj Reakcja

Cellulit, czyli tak zwana skórka pomarańczowa, to zmora wielu kobiet. Jak się pozbyć cellulitu na udach i czemu w ogóle powstaje? 

Cellulit na udzie
fot. Shutterstock

Cellulit na udach to prawdziwa plaga XXI wieku. Z niedoskonałością tą borykają się zarówno starsze jak i młode kobiety. Cellulit, nazywany również skórką pomarańczową, powstaje w skutek zaburzeń w mikrokrążeniu organizmu. Można rozróżnić kilka rodzajów cellulitu, na przykład cellulit wodny i tłuszczowy. Wiele kobiet zastanawia się nad tym, jak się pozbyć cellulitu na udach i czy istnieją jakieś ćwiczenia, które mogą pomóc nam z tym problemem. Po pierwsze należy zrezygnować z niezdrowego tryb życia, który odbija się na wyglądzie naszej skóry. Co jeszcze zniweluje cellulit na udach? 

Zobacz także:  Chcesz pozbyć się cellulitu? Wypróbuj domowe sposoby na krem na cellulit

Cellulit na udach - przyczyny powstawania

Istnieje wiele przyczyn powstawania cellulitu na udach, jednak jedną z najważniejszych jest niezdrowy tryb życia i zły sposób ożywiania. Z problemem tym borykają się również osoby szczupłe, które dbają o dietę, jednak szybkie tempo życia sprawia, że organizm produkuje duże ilości toksyn. 

Według specjalistów coraz częstsze pojawianie się cellulitu na udach jest problemem stricte cywilizacyjnym. Niestety w dużo większym stopniu dotyka kobiet niż mężczyzn. Cellulit najczęściej widoczny jest na udach i pośladkach. Początkowo może przybrać delikatną formę i być widoczny jedynie po ściśnięciu skóry. Z czasem jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że przerodzi się w widoczne na skórze wgłębienia, a nawet grudki

Główną przyczyną powstawania cellulitu na udach są problemy z mikrokrążeniem w organizmie. Przepływ krwi jest utrudniony, przez co składniki odżywcze nie są równomiernie rozprowadzane po ciele. Powstają zastoje i obrzęki, a komórki tłuszczowe zaczynają się powiększać. Z tego właśnie powodu toksyny zgromadzone w organizmie, zamiast zostać wydalone, magazynują się w tkankach i proces ten samoistnie się napędza, ostatecznie prowadząc do powstawania cellulitu. 

Jak wynika z badań, problem z cellulitem na udach dużo częściej dotyka kobiet białej rasy, których skóra jest bardziej wiotka i nie tak gruba. Do tego wszystkiego dochodzi spożywanie żywności, która często zawiera w sobie szkodliwe dla człowieka antybiotyki i hormony. Eksperci przestrzegają również przed noszeniem zbyt obcisłych ubrań i bardzo wysokich szpilek, ponieważ zaburzają pracę układu krążenia. 

Cellulit na udach - jak się pozbyć?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, część z nich będzie wymagała od nas większego poświęcenia, część może być nawet przyjemna. Oto kilka najpopularniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu z ud:

  • regularne masaże - wzmocnią tkanki i sprawią, że skóra stanie się jędrniejsza,
  • naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą - to sposób, dzięki któremu przyspieszymy krążenie krwi oraz usuwanie toksyn z organizmu,
  • owijanie ciała folią - do tego zabiegu będziemy potrzebowały folii spożywczej oraz kosmetyków, które działają hamująco na tworzenie się zgrubień. Udo smarujemy balsamem i później owijamy je folią. Na koniec najlepiej położyć się na jakiś czas pod kocem, aby podnieś temperaturę,
  • peeling kawowy - ten peeling można zrobić w domu, a masaż nim doprowadzi do zmniejszenia widoczności cellulitu,
  • ćwiczenia na cellulit - istnieje kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym krótkim czasie pozbędziemy się cellulitu, na przykład przysiady czy wykroki.

 

Autor: Anna Respondek