Obserwuj w Google News

Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Ten szczegół ma ogromne znaczenie

2 min. czytania
13.09.2022 12:16
Zareaguj Reakcja

Królowa małżonka Camilla postanowiła oddać hołd królowej Elżbiecie. Zrobiła to symbolicznym dodatkiem, który założyła podczas uroczystości żałobnej w Edynburgu.

Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Sięgnęła po szczególny dodatek
fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Dawniej królowa Elżbieta nie lubiła Camilli. Gdy jednak Karol postanowił pojąć ją za żonę, relacje obu pań znacznie się poprawiły, a przed śmiercią monarchini były wręcz zażyłe. To właśnie wtedy królowa Elżbieta zdecydowała, jaki tytuł Camilla będzie nosiła, gdy Karol zostanie królem. Nic więc dziwnego, że świeżo upieczona królowa małżonka stara się uczcić pamięć o swojej zmarłej teściowej. W tym celu sięgnęła po wyjątkowy dodatek, który jest bardzo symboliczny. Dzięki temu oddała hołd królowej Elżbiecie II.

Zobacz także:  William i Harry z żonami w hołdzie królowej. Ekspert: "To prawdziwy postęp"

Kondukt żałobny królowej Elżbiety. Camilla oddała jej hołd 

12 września w Edynburgu zgromadziły się wszystkie dzieci królowej Elżbiety wraz z małżonkami. To właśnie tam miał miejsce kondukt żałobny, który rozpoczął 24-godzinne czuwanie przy trumnie zmarłej monarchini Wielkiej Brytanii.

Redakcja poleca

W kondukcie za trumną królowej Elżbiety szedł król Karol III oraz jego rodzeństwo - księżniczka Anna, książę Andrzej i książę Edward. Ciało monarchini zostało złożone w katedrze św. Idziego, gdzie rozpoczęło się czuwanie. Najpierw odbyło się tzw. czuwanie książąt - Karol, Anna, Andrzej i Edward osobiście stali przy trumnie przez około 10 minut. Następnie zmieniła ich straż.

Przez dobę mieszkańcy Szkocji mogą oddawać hołd swojej zmarłej królowej. We wtorek po południu ciało Elżbiety II zostanie przewiezione na lotnisko, a stamtąd przetransportowane do Londynu. 

W poniedziałkowej uroczystości wzięli udział także partnerzy dzieci monarchini. Obecna była oczywiście królowa małżonka Camilla, która z tej okazji postanowiła złożyć hołd zmarłej teściowej. Zrobiła to przy pomocy swojej stylizacji. 

Zobacz także:  Książę Andrzej zwyzywany na trasie konduktu. Doszło do przepychanek [WIDEO]

Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie. Sięgnęła po szczególny dodatek

Camilla założyła czarny płaszcz, do którego dobrała kapelusz z piórami. Najważniejsza była jednak broszka "Diamond Thistle", którą miała przypiętą przy piersi.

To ozdoba, która dawniej należała do królowej matki. Była jedną z ulubionych biżuterii mamy Elżbiety II. Po jej śmierci broszka trafiła do kolekcji monarchini. Królowa podarowała ją jednak swojej synowej. Camilla założyła ją zaledwie kilka razy - pierwszy raz widziano ją w niej w 2015 roku. Teraz ponownie po nią sięgnęła, żeby uhonorować pamięć o Elżbiecie II.

Zobaczcie, jak Camilla zaprezentowała się tego dnia. 

Zobacz także:  Karol dał Kamili okazały pierścionek zaręczynowy. To najcenniejszy klejnot w rodzinie

Królowa Camilla oddała hołd królowej Elżbiecie II - założyła broszkę jej matki
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: plotek.pl