Obserwuj w Google News

„Brzydkie buty” będą hitem jesieni? Karolina Pisarek już je nosi

2 min. czytania
05.10.2023 17:37
Zareaguj Reakcja

Temperatury są coraz niższe. Warunki pogodowe zaczynają mieć odzwierciedlenie w naszych szafach – lekkie materiały i zwiewne, krótkie kreacje zamieniamy na zakrywające ciało kroje i ubiór „na cebulkę”. Dotyczy to również obuwia; wiele wskazuje na to, że coraz więcej kobiet będzie decydować się na zakup tzw. „brzydkich butów”. W gronie wielbicielek tego fasonu jest modelka Karolina Pisarek.

Karolina Pisarek nosi kontrowersyjne obuwie. Czy "brzydkie buty" podbiją ulice?
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Mało które buty budzą tyle emocji, co klapki mule w jesienno-zimowej wersji. O tym obuwiu często mówi się „ugly shoes”, czyli po prostu „brzydkie buty”. Nietypowy model łączący cechy śniegowców i chodaków co roku pojawia się na ulicach, ale tej jesieni ma szansę zostać prawdziwym hitem. Celebrytka Karolina Pisarek postanowiła dodać obuwiu nietypowego charakteru, zakładając do niego...ciepłe skarpety.

Redakcja poleca

„Brzydkie buty” wracają na ulice? Karolina Pisarek chętnie nosi ten fason

Do fotografii opublikowanej przez modelkę dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta. Instagramowy post przedstawia Karolinę Pisarek podczas wizyty w eleganckim atelier. Gwiazda wybrała na tę okazję luźną koszulę połączoną z czarną minispódniczką. Najbardziej zaskakują jednak buty: klapki mule na platformie połączone z wysoko podciągniętymi, białymi skarpetkami.

Ugly shoes - Karolina Pisarek
fot. @karolina_pisarek/Instagram

Inne influencerki również chętnie sięgają po „brzydkie obuwie” - Jessica Mercedes często nosi je do dresowych zestawów, stawiając nie tylko na ciepło, ale przede wszystkim na wygodę.

Zobacz także: Jak nosić biżuterię? Ekspertka od etykiety Irena Kamińska-Radomska mówi o ważnej zasadzie

Te buty będą hitem. Nadają się na różne pory roku

Brzydkie buty” wzbudzają spore kontrowersje pod względem estetycznym, ale bez wątpienia sprawdzają się podczas chłodniejszych miesięcy (i nie tylko). Tajemnica tkwi w sposobie ich wykonania: portal Wirtualna Polska Kobieta przypomina, że to obuwie wyróżnia się charakterystyczną wyściółką z owczej wełny. Materiał posiada właściwości termoregulacyjne, przez co chłodzi stopy w wyższej temperaturze, a w niższej je ogrzewa. W związku z tym „brzydkie buty” wywiązują się z roli nie tylko jesienią, ale i zimą czy wiosną.

Nie przegap
Garderoba kapsułowa - jak ją skompletować?
5 Zobacz galerię
fot. Jacques Durocher Photo/Shutterstock