Obserwuj w Google News

Jak wygląda makijaż permanentny brwi ombre? To jedna z najpopularniejszych metod uzupełniania brwi

3 min. czytania
Aktualizacja 01.10.2019
22.05.2018 15:37
Zareaguj Reakcja

Makijaż permanentny brwi ombre to nowoczesna metoda "uzupełniania" brwi, aby były równe i kształtne. Jak wygląda ta metoda? Ile kosztuje? Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje.

Kobieta z pomalowanymi brwiami
fot. Shutterstock

Makijaż permanentny brwi ombre to jedna z najpopularniejszych technik stałego makijażu brwi. Obok microbladingu i brwi metodą piórkową cieszy się największą popularnością. Jak wygląda aplikacja tej metody?

Zobacz także: Wizażystka w ostrych słowach krytykuje makijaż Polek. Drażni ją zwłaszcza jedna rzecz. "Psuje nasz wizerunek za granicą"

Makijaż permanentny brwi ombre – jak wygląda

Makijaż permanentny brwi ombre wykonuje się za pomocą jednorazowej igły, którą wprowadza się pod skórę delikatny pigment. Aplikacja jest wykonywana bardzo delikatnymi ruchami i wymaga dużej wprawy – igła musi dotrzeć do konkretnych warstw skóry. Daje to efekt delikatnego rysunku na skórze – jakby był na nią nałożony cień. Różni się jednak od metody cieniowania brwi tym, że od nasady brwi ombre są jaśniejsze, a na końcu trochę ciemniejsze.

Makijaż permanentny brwi ombre – zalety

 • bezbolesny zabieg
 • długotrwały efekt
 • brwi wyglądają naturalnie
 • oszczędność czasu, którą musielibyśmy przeznaczyć na codzienny makijaż

Makijaż permanentny brwi ombre – cena

Cena tej metody uzupełniania brwi waha się od 700 do 1000 zł. Efekty utrzymują się do 2 lat, ale warto raz na rok odświeżyć taki makijaż permanentny brwi.

Czym różnią się brwi ombre od brwi robionych metodą cieniowania

Obie metody są metodami cieniowania. Jednak całkowite cieniowanie polega na stworzeniu kształtu brwi za pomocą cienia, który aplikuje się między naturalnymi włosami brwi. Natomiast brwi ombre wykonuje się różnymi barwnikami, aby uzyskać efekt przechodzenia jednego tonu w drugi, ciemniejszy. Daje to naturalny efekt makijażu.

Jakie są inne rodzaje makijażu permanentnego brwi poza metodą ombre

 1. Metoda piórkowa brwi. To nic innego jak tatuaż kosmetyczny, który również utrzymuje się na skórze nawet do 2 lat. Brwi metodą piórkową wyglądają jak naturalne, ponieważ za pomocą "pióra" rysuje się w skórze włoski imitujące te prawdziwe. Zabieg jest bezbolesny, a efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Każdy pojedynczy włosek jest widoczny, brwi są równiutkie i kształtne.
 2. Microblading. Jest to metoda, która polega na tym, że wprowadza się pigment pod skórę za pomocą miniaturowego ostrza. Jest on wprowadzany do warstwy kolczystej naskórka. Dzięki tej metodzie brwi również wyglądają bardzo naturalnie. Są równe i mają bardzo ładny kształt.
 3. Cieniowanie brwi. Ta technika wraz z metodą ombre wrzucone zostały do jednego worka. Cieniowanie brwi to delikatne wpuszczane pigmentu pod skórę tak, aby tworzył od delikatny cień, który nadaje im kształt.

Makijaż permanentny brwi ombre – przeciwwskazania

 • infekcje wirusowe
 • cukrzyca
 •  łuszczyca i inne choroby skóry
 • przedłużone lub zagęszczone rzęsy
 • choroby oczu
 • ciąża
 • przyjmowanie niektórych leków

Makijaż permanentny brwi ombre i możliwe skutki uboczne

Każda z metod makijażu permanentnego brwi wymaga specjalistycznej wiedzy i ręki fachowca. Nierzadko salony kosmetyczne zastrzegają sobie, żeby klientki przed przystąpieniem do takiego zabiegu podpisały oświadczenie, że w razie innego efektu od oczekiwanego, nie będą zgłaszać skarg w tej sprawie. Dlaczego? Otóż wprowadzony pod skórę barwnik może zmienić kolor i wyblaknąć. W reakcji ze skórą może wyglądać też inaczej niż początkowo zakładaliśmy. Stąd taka asekuracja ze strony profesjonalnych salonów.

Brwi ombre - po zabiegu

Zaraz po zabiegu twoje łuki mogą wyglądać nienaturalnie, ale pamiętaj, że kolor stabilizuje się nawet kilka tygodni, dlatego nie należy się przejmować pierwszym wrażeniem. Jeśli twoje łuki zaraz po zabiegu wydają na zbyt ciemne, cierpliwie poczekaj. Kolor zblednie.

Takich brwi lepiej unikać:

Brwi "koszmarki"

Autor: Paulina Ermel