Obserwuj w Google News

Zapominasz zmyć makijaż przed snem? Ten błąd może cię wiele kosztować

2 min. czytania
02.03.2021 10:20
Zareaguj Reakcja

Każdej z nas zdarzyło się pójść spać w makijażu. Tego typu jednorazowy wybryk nie zrujnuje naszej cery. Jednak, gdy będziemy go częściej powtarzać, kondycja skóry może się dramatycznie pogorszyć. Podpowiadamy, jakie skutki niesie za sobą brak demakijażu przed snem.

Makijaż
fot. Shutterstock

Jednym z największych grzechów w pielęgnacji skóry jest chodzenie spać w make-upie. Jeżeli często zapominasz o oczyszczaniu jej przed zaśnięciem, z pewnością zauważyłaś, jak fatalny ma to wpływ na wygląd i zdrowie twojej cery. Sprawdź, co dokładnie się z nią dzieje, kiedy nie stosujesz demakijażu.

Redakcja poleca

Brak demakijażu przed snem - skutki

Makijaż pozostawiony na noc rujnuje kondycję naszej cery. Produktami, które najbardziej mogą się do tego przyczynić, są pudry, bronzery i podkłady. Są to bowiem kosmetyki o działaniu mocno kryjącym, zawierające substancje zapychające pory. Gdy ich nie zmywamy przed pójściem spać, tworzą się na twarzy zaskórniki i krosty.

Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, z powodu braku demakijażu cera zaczyna się szybciej przetłuszczać i pojawiają się na niej kolejne niedoskonałości. W ten sposób możemy doprowadzić do powstania trądziku. Ważne też jest usuwanie tuszu do rzęs. Jeśli tego nie robimy, włoski stają się słabsze i zaczynają wypadać, a na skórze wokół oczu mogą pojawić się zaczerwienienia.

Zobacz także: Poznajcie sekret urody Marilyn Monroe. Miała swoje specjalne triki pielęgnacyjne

Jak usuwać makijaż?

Makijaż wcale nie musi rujnować naszej cery - pod warunkiem, że w odpowiedni sposób go usuwamy. Przede wszystkim należy zainwestować w gaziki niejałowe i właściwe produkty do demakijażu. Szczególnie polecamy stosowanie toników i płynów micelarnych, które nie tylko oczyszczają twarz, ale też przywracają skórze naturalne pH. Do oczyszczania okolic oczu najlepiej sprawdzą się produkty o delikatnym działaniu przeznaczone do cery wrażliwej i alergicznej.

Niektóre zagraniczne gwiazdy uwielbiają operacje plastyczne i otwarcie się do nich przyznają. Nie wszystkim jednak wychodzą one na dobre.

Te gwiazdy przeszły tyle operacji plastycznych, że już nie przypominają dawnych siebie