Obserwuj w Google News

Przez 2 miesiące chodziła w tym samym ubraniu. Efekt eksperymentu ją zaskoczył

2 min. czytania
28.05.2019 12:00
Zareaguj Reakcja

Nie spodziewała się, że jej eksperyment przyniesie same korzyści.

Marina Testino
fot. Instagram.com/marinatestino

Pewna popularna blogerka modowa przeprowadziła nietypowy eksperyment. Zmęczona konsumpcjonizmem i ciągłym szukaniem ubrań w swojej szafie postanowiła zrobić sobie modowy detoks - przez 2 miesiące chodziła w tym samym ubraniu. Rezultat był zaskakujący!

Projekt Mariny Testino #OneDressToImpress

Co się stanie, kiedy przez 2 miesiące będziesz chodzić w tym samym ubraniu? Na to pytanie próbowała sobie odpowiedzieć blogerka modowa i fotografka Marina Testino, która zdecydowała się na ten nietypowy eksperyment. Przez 90 dni nosiła wyłącznie swój czerwony garnitur. Swój projekt o nazwie #OneDressToImpress relacjonowała na Instagramie.

Marina Tsetino za sprawą swojego eksperymentu chciała zwrócić uwagę na problem konsumpcjonizmu, który od dłuższego czasu zalewa świat. Ludzie nie zdążą włożyć na siebie nowego ubrania, a już kupują kolejne, czego Testino nie może zaakceptować.

Nieustannie biegałam od jednego eventu na drugi, w międzyczasie zmieniając outfit. Pewnego dnia po prostu zmęczyła mnie presja, aby wyglądać inaczej gdziekolwiek nie pójdę. Wtedy pomyślałam: “Dlaczego muszę wybierać coś nowego na każdy event? Co, jeśli postanowię ubierać się w to samo za każdym razem?”. Wybór nie zawsze musi oznaczać wybieranie czegoś nowego. Wybranie tego, że NIE chcę wybierać, okazało się totalnie wyzwalające - napisała Marina.

Jak twierdzi nasza bohaterka, noszenie tego samego outfitu przez 2 miesiące pozwoliło jej zaoszczędzić rano mnóstwo czasu. Zamiast codziennie szukać nowego zestawu, mogła zająć się czymś pożytecznym. Ale to nie wszystko.

Marina od tego czasu poczuła się pewniejsza siebie. Zrozumiała, że na ludzi znacznie bardziej interesuje to, co mamy im do przekazania, niż to jak wyglądamy. Dziewczyna w jednym z wpisów na Instagramie dodała, że w czasie eksperymentu regularnie prała swój zestaw.

Moim celem było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest, abyśmy wszyscy stali się bardziej świadomymi konsumentami. Zrozumiałam, że ludzie zdają sobie sprawę z problemu, jakim jest konsumpcjonizm, ale niewiele z tym robią. Dzięki rozgłosowi w mediach wiele innych osób idzie za moim przykładem i organizują swoje własne akcje pod hasłem #OneDressToImpress. Bardzo się cieszę, że idea mojego projektu zainspirowała innych - właśnie taki był mój cel.

Co sądzicie o jej pomyśle?

 

Do czego wykorzystuje się rośliny lecznicze w medycynie naturalnej? Koniecznie sprawdź.

Rośliny lecznicze i ich zastosowanie w medycynie naturalnej