Obserwuj w Google News

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania bielizny termoaktywnej? Podpowiadamy

3 min. czytania
26.02.2019 15:51
Zareaguj Reakcja

Wiele osób trenuje na zewnątrz o każdej porze roku - nawet wtedy, kiedy temperatura za oknem nie rozpieszcza. I to właśnie z myślą o nich stworzona została bielizna termoaktywna. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania bielizny termoaktywnej? Podpowiadamy.

Kobieta w stroju do biegania
fot. Shutterstock

Bielizna termoaktywna sprawdza się przede wszystkim wtedy, kiedy pogoda nie rozpieszcza, a my wciąż mamy w planach wykonanie odpowiedniego treningu. Właściwości bielizny termoaktywnej pozwalają uprawiać w niej różnego rodzaju sport. W dodatku można zakładać ją także wtedy, kiedy jest ciepło - w końcu wykonana jest ona z materiału, który ma odprowadzać wilgoć, a w czasie treningu pocimy się niezależnie od tego, czy jest zima, czy lato.

Jaką bieliznę termoaktywną wybrać i na co szczególnie zwrócić uwagę? Powinna być ona wykonana z wysokiej jakości materiału, ale to nie jedyny warunek, który musi spełniać.

Bielizna termoaktywna - właściwości

Bielizna termoaktywna ma szereg właściwości, które sprawiają, że jest doskonała dla osób uprawiających jakiś sport. Przede wszystkim zrobiona jest z materiału, który odprowadza wilgoć na zewnątrz. Przez to też spokojnie można trenować w niej na zewnątrz nawet w zimę, bo nie oblepia ona ciała i nie powoduje, że robi nam się zimno. W dodatku bielizna termoaktywna pochłania nawet 14 razy więcej potu niż zwykła bawełna!

Bielizna termoaktywna - jaką kupić

Kupując bieliznę termoaktywną należy się kierować kilkoma czynnikami - tkaniną, z jakiej są wykonane, grubością bielizny, a także odpowiednim rozmiarem. Zobaczcie, jak wybrać bieliznę termoaktywną.

Grubość bielizny termoaktywnej ma bardzo duże znaczenie. Ze względu na grubość spełnia ona inne funkcje:

  • cienka bielizna termoaktywna nie ogrzewa ciała, ale wciąż odprowadza wilgoć. Dlatego też zimą traktujemy ją jako pierwszą warstwę, na którą nakładamy kolejne. Sprawdza się w temperaturze powyżej 0 stopni.
  • średniej grubości bielizna termoaktywna to ta najpopularniejsza, która odprowadza wilgoć i odrobinę ogrzewa ciało. Nosi się ją w temperaturze do -10 stopni Celsjusza.
  • gruba bielizna termoaktywna jest już bardzo ciepła, więc najlepiej sprawdzi się w temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza.

Z czego powinna być wykonana bielizna termoaktywna

Do tworzenia bielizny termoaktywnej wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Najpopularniejsze z nich to:

  • poliester - doskonale chroni przed słońcem i jego szkodliwym działaniem, ale nie ogrzewa skóry.
  • wełna z merynosów - ogrzewa ciało, jest naturalnym materiałem, w dodatku ma działanie antybakteryjne.
  • polipropylen - ogrzewa ciało, więc świetnie nadaje się do tworzenia ubrań do sportów zimowych.

Zobacz także: Ćwiczysz na siłowni? Uważaj! W ten sposób rujnujesz swoją cerę!

Podczas wybierania bielizny termoaktywnej na pewno musisz kierować się wygodą. W końcu ma ona służyć uprawianiu sportów i nie może ograniczać ruchów. Dobrze by było, aby miała odpowiedni rozmiar - musi przylegać, ale jednocześnie nie może być zbyt obcisła, aby nie spowalniała krążenia. Dobrze by było też, gdyby była pozbawiona szwów, które mogą podrażniać skórę.

Jedno jest pewne - kiedy decydujesz się na zakup bielizny termoaktywnej, pamiętaj o tym, żeby dopasować ją do okoliczności, w których zamierzasz trenować. Najlepiej zadbać o jakościowy materiał, a także nosić ją warstwowo. Tylko wtedy odpowiednio spełni swoją rolę. Dzięki bieliźnie termoaktywnej możesz spokojnie trenować niezależnie od pory roku i pogody. W ten sposób zadbasz o komfort uprawianych ćwiczeń i w dodatku zadbasz o to, aby się nie przeziębić. Każda osoba, która szczególnie lubi biegać, powinna zainwestować w dobrej jakości bieliznę termoaktywną.

 

Czarny, czerwony, a może beżowy? Zobaczcie, jakie kolory bielizny najbardziej lubią mężczyźni!

Ulubione kolory bielizny według mężczyzn