Obserwuj w Google News

Wielki powrót koloryzacji baleyage! Teraz w zupełnie nowej formie

3 min. czytania
04.06.2018 12:32
Zareaguj Reakcja

Masz ochotę na zmianę wyglądu, ale nie masz pomysłu, co zrobić? Wypróbuj baleyage! Popularna kiedyś metoda koloryzacji powraca. I to w nowoczesnym wydaniu!

Kobieta z włosami pomalowanymi metodą baleyage
fot. Shutterstock

Baleyage był kiedyś jedną z najpopularniejszych metod koloryzacji włosów. Po pewnym czasie coraz więcej kobiet odchodziło od tego sposobu zmiany wizerunku i zmieniało go na ombre czy sombre. Dzisiaj baleyage powraca. Zobaczcie, w jakiej odsłonie.

Zobacz także: Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Można postawić na naturalne sposoby

Baleyage – na co zwrócić uwagę

Aby baleyage wyglądał dobrze i modnie, musi być starannie wykonany. Kolor powinien być dopasowany do naszego własnego odcienia włosów – całość powinna wyglądać harmonijnie i naturalnie. Najnowszy trend w farbowaniu włosów metodą baleyage to dodanie do fryzury naturalnych, pojedynczych jaśniutkich pasemek, które rozświetlą twarz.

Baleyage daje efekt, jakby włosy były muśnięte słońcem. Dobrze wykonany sprawia, że twarz wygląda świeżo i promiennie. Jak się go uzyskuje? Poprzez koloryzację odpowiedniej części włosów.

Jak zrobić baleyage

Potrzebujesz farby do włosów w jaśniejszym odcieniu – o 2-3 tony od twojego naturalnego, folii aluminiowej i specjalnego pędzelka zakończonego szpikulcem. Potnij folię aluminiową na niewielkie kwadraty lub prostokąty. Oddziel jedno pasmo za pomocą szpikulca i podłóż pod nie folię. Tak wydzielony fragment włosów pomaluj pędzelkiem, a następnie zawiń w folię. Zabieg powtórz na kolejnych pasmach

Najważniejsze jednak, abyś stosowała się do zaleceń producenta, które pisze w instrukcji dołączonego do farby. Nie przekraczaj czasu trzymania jej na włosach, a przed samą koloryzacją przetestuj ją na skórze, aby upewni się, że nie masz alergii na któryś ze składników produktu.

Inną, też popularną, metodą robienia baleyage jest tzw. technika wolnej ręki. Polega ona na tym, że wybierasz dowolne, cienkie pasemka włosów i malujesz je pędzlem z farbą.

Baleyage – dobór farby

W farbowaniu włosów typu baleyage najważniejszy jest odpowiedni dobór farby do włosów. Jakie odcienie wybrać do poszczególnych kolorów włosów?

  1. Włosy ciemne – w ich przypadku warto sięgnąć po odcienie mlecznej czekolady lub kawy. Nie powinno się malować ich na jaśniejsze odcienie, gdyż będą wyglądały nienaturalnie. Powinniśmy ograniczyć się do jasnych tonów brązu.
  2. Włosy blond – jeżeli masz włosy w kolorze blondu, możesz bardziej pokombinować. Do takiego koloru pasują odcienie ciepłego brązu czy złota. Możesz zaszaleć także z modnymi ostatnio szarościami lub z platyną.
  3. Włosy rude – baleyage w ich przypadku powinien być robiony odcieniami pomarańczy, czekolady albo burgundu. Jeżeli jesteś rudzielcem o bladej cerze, wypróbuj pasemka w kolorze bursztynu, cynamonu albo złota.

Baleyage a pasemka

Jaka jest różnica między koloryzacją baleyage a pasemkami? Tę pierwszą wykonuje się za pomocą farby o odcieniu bardzo zbliżonym do naturalnego koloru włosów. Natomiast pasemka można zrobić w takim kolorze, jaki nam się po prostu podoba - nawet pasemka blond na ciemnych włosach. Po drugie baleyage zakłada malowanie cieniutkich pasm włosów. Ta metoda koloryzacji daje dużo naturalniejsze efekty.

Baleyage – w domu czy u fryzjera

Gdzie zrobić baleyage? W domu czy u fryzjera? Baleyage lepiej wykonać u profesjonalisty. To misterna koloryzacja, która wymaga wprawy. Aby uzyskać ładny, naturalny efekt, warto udać się po pomoc do fryzjera. Pamiętaj też, że jeżeli chcesz osiągnąć nieco mocniejszy efekt, powinnaś zdecydować się na pasemka na ciemnych włosach. Baleyage bowiem jest nieco delikatniejszy.

Flamboyage – nowa technika baleyage

Ostatnio popularną metodą koloryzacji baleyage stała się jedna z jej technik - mowa o flamboyage. Czym różni się od podstawowego baleyage? Otóż tutaj włosy farbuje się od już od cebulki, a następnie przyklej się je do taśm. Po oderwaniu daje to efekt nierównomiernego, ale naturalnego farbowania włosów.


Naturalne sposoby prostowania włosów:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?