Obserwuj w Google News

Zwłoki kosmitów z Meksyku to atrapy? „Muszą reprezentować coś pozaziemskiego”

3 min. czytania
12.10.2023 12:10
Zareaguj Reakcja

Niedawno świat obiegła sensacyjna wiadomość. Ufolog Jaime Maussan zaprezentował w meksykańskim parlamencie rzekome zwłoki obcych. Mumie miały zostać znalezione w Cusco w Peru i liczyć aż 1000 lat. Pewien mężczyzna twierdzi jednak, że obiekty są atrapami.

Zwłoki kosmitów z Meksyku to atrapy? Nowy głos w aferze UFO
fot. AA/ABACA/Abaca/East News

Jakiś czas temu ufolog Jaime Maussan zaprezentował w Meksyku zwłoki nieznanych stworzeń, zeznając pod przysięgą, że „nie są częścią naszej ziemskiej ewolucji”. Ekspert od UFO wyznał, że na rzekomo 1000-letnie mumie natrafiono w jednej z kopalni alg w Peru.

Echa jego wyznania nie milkną nawet na chwilę. Głos w sprawie zabrał jazzman Will Galison - przyjaciel odkrywcy deklarującego, że jako pierwszy badał ciała domniemanych kosmitów. Portal Daily Mail dotarł do udzielonego przez niego wywiadu, opublikowanego na małym kanale Nub TV w serwisie YouTube.

Redakcja poleca

Kosmici z Meksyku to atrapy? „Muszą reprezentować coś pozaziemskiego”

Will Galison wyjaśnił, że pozostaje w przyjaznych stosunkach z francuskim fascynatem cywilizacji Inków i samozwańczym historykiem Thierrym Jaminem, który podobno jako pierwszy badał mumie nieznanych stworzeń. Do wydarzenia miało dojść w 2016 roku, gdy Jamin otrzymał miniaturowe zwłoki od złodzieja trudniącego się okradaniem grobów, używającego pseudonimu Mario (Galison podkreśla, że mężczyzna nie siedzi w więzieniu i obarcza tym domniemaną korupcję w peruwiańskich ministerstwach). Temat mumii powrócił dopiero siedem lat później, podczas wystąpień Maussana.

- Thierry był zaskoczony i trochę zły z powodu konferencji prasowej Jaimego (…). Pytanie brzmi: czy te rzeczy są prawdziwe? (…) Jeśli nie są mumiami kosmitów, to z pewnością muszą reprezentować coś pozaziemskiego – uważa Galison.

W przeprowadzonym przez Nub TV muzyk zdradził, że zwłoki posiadają w większości nienaruszone szkielety i zasugerował, że ich głowy wykazują niezwykłe podobieństwo do czaszek alpak. Jego zdaniem mumie najprawdopodobniej wykonano w zamierzchłych czasach ze szczątków zwierzęcych, a same atrapy mogły służyć do celów rytualnych.

Oglądaj

Zobacz także: Władze ukryły statek kosmiczny w Polsce? Ekspert: „Wiem, gdzie to jest”

Zwłoki kosmitów to spreparowane przez Inków mumie? Nowy głos w aferze UFO

- Kto i dlaczego to robił? Czy to Inkowie, czy jakaś inna kultura? (…) Czy to możliwe, że stworzyli to, by odzwierciedlało inne zjawisko, na które się natknęli i przypuszczalnie czcili? - zastanawia się Will Galison w rozmowie z prowadzącym kanał Nub TV.

Muzyk zdradził też swoje sceptyczne nastawienie do teorii zakładającej, że kosmici mieli przylecieć na ziemię spodkiem i wylądować na niej stosunkowo niedawno. Powołuje się na domniemane obserwacje niektórych lekarzy przyglądających się z bliska mumiom: - Według badających te rzeczy kilku lekarzy tomografia komputerowa wykazała, że kości w nogach cierpiały na osteoporozę.

Zagadnienie UFO i kosmicznych cywilizacji od kilku miesięcy powraca w publicznych dyskusjach. Jakiś czas temu portal RadioZET.pl informował za Polską Agencją Prasową, że szef zespołu NASA David Spergel podkreślił: - W poszukiwaniu ciekawych anomalii pierwszym krokiem musi być oddzielenie ziarna od plew. Do głośnej konferencji prasowej Maussana odniósł się natomiast ze sporą dawką sceptycyzmu.

Nie przegap
Aniołowie pomogą ci w trudnych chwilach. Poproś ich o pomoc
4 Zobacz galerię
fot. Lane V. Erickson/Shutterstock