,

Wykonaj rytuał Osoji na koniec roku. Dzięki niemu pozbędziesz się pecha

22.12.2022 12:38

Osoji to nic innego jak rytuał dogłębnego sprzątania całej swojej przestrzeni. Japońska tradycja do dziś cieszy się ogromną popularnością. Sprawdźcie, jakie jest jej magiczne znaczenie.

Rytuał Osoji
fot. Shutterstock

Japoński rytuał Osoji zyskał sławę w całej Europie, a jego znaczenie jest interpretowane na wiele sposobów. Co powinniśmy według niego zrobić? To proste - posprzątać i zamknąć wszystkie swoje niedokończone sprawy. Według tradycji Osoji ma magiczny wpływ na nasze życie.

Zobacz także: Najważniejsze wizje jasnowidzki Aidy na 2022 rok. Sprawdź, czy się spełniły

Rytuał Osoji na koniec roku. Dzięki niemu pozbędziesz się pecha

Czy czujecie się czasem tak, jakbyście stali w miejscu? A może macie wrażenie, że niezależnie od swoich intencji nieustannie powtarzacie te same błędy? Jeśli od dawna nie udało wam się zdobyć podwyżki czy awansu, wszystkie wasze relacje miłosne kończą się z tego samego powodu albo niemal bez przerwy dręczą was te same niewygodne myśli, poświęćcie kilka dni na wykonanie rytuału Osoji. Może on odmienić wasze życie na lepsze.

Japoński rytuał Osoji na koniec 2022 roku

Według japońskiej tradycji na kilka dni przed zakończeniem roku powinno się oczyścić swoją przestrzeń. Nie chodzi jednak o zwykłe sprzątanie, a generalne porządki - takie, podczas których zajrzymy w każdy kąt. Rytuał Osoji oznacza pozbywanie się starej, niepotrzebnej energii i zrobienie miejsca na nową. Jest on powszechnie stosowany w Japonii, ale bywa też kultywowany w Chinach.

Symboliczne znaczenie porządkowania swojej przestrzeni nawiązuje do tego, że nasz dom wygląda tak, jak nasze wnętrze. W zabałaganionym i zaniedbanym miejscu nigdy nie poczujemy się naprawdę radośni i wypoczęci. Jeśli nasze miejsce zamieszkania jest zakurzone, brudne lub pełne niepotrzebnych rzeczy, prawdopodobnie od dawna nie zajmowaliśmy się też swoimi myślami. Być może żyjemy w biegu, przez co wydaje nam się, że nie mamy na nic czasu.

Jeśli posprzątamy cały dom, staniemy się o wiele bardziej zorganizowani. Czyste i przytulne miejsce przyciągnie też upragnionych gości. Zadbanie o sypialnię może sprawić, że w naszym życiu pojawi się bliska osoba, z którą będziemy się budzili i zasypiali - zdradziła wróżka Ines w rozmowie z Radiem Zet.

Według rytuału Osoji zrezygnowanie ze sprzątania na koniec roku oznacza, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na pozytywne zmiany. Nawet jeśli od dawna czujemy, że prześladuje nas pech, zdążyliśmy się już do niego przyzwyczaić. Podjęcie decyzji o przeprowadzeniu generalnych porządków oznacza natomiast chęć udoskonalenia swojego życia.

Po przeprowadzeniu rytuału możemy zapalić kadzidło z intencją na nadchodzący rok. Okadzenie domu będzie miało działanie ochronne, a jednocześnie pomoże w spełnieniu naszego życzenia. Warto skoncentrować się na wyobrażeniu tego, co chcemy zaprosić do swojego miejsca zamieszkania i myśleć o tym przez resztę dnia - radzi wróżka.

Spróbujecie to zrobić?

Zobacz także:  Znany jasnowidz twierdzi, że celebrytki zawierają pakt z diabłem. Dlatego odchodzą od partnerów

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

loader
Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?