Obserwuj w Google News

Śmierć - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Śmierć?

2 min. czytania
08.09.2020 15:42
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Śmierć oznacza czas głębokiej transformacji wewnętrznej. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota śmierć
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Śmierć?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Śmierć. Znaczenie i interpretacja 

Karta tarota Śmierć w ogólnym znaczeniu wskazuje na to, że w naszym życiu właśnie zachodzi ogromna zmiana. Ukazuje moment przejścia z jednego etapu w następny, odnosi się do naszego wewnętrznego rozwoju. Coś się skończyło, żeby coś mogło się zacząć. Karta Śmierć należy do tzw. Kart Bram, przez które przechodzimy, aby móc wstąpić na dalszą ścieżkę. W naszym życiu umiera wszystko to, co stało się przestarzałe i już nam nie służy. Odchodzą znajomości, z których już nie skorzystamy, aby mogli się przy nas pojawić nowi ludzie. Bolesna utrata, wywołująca w nas cierpienie, porusza w nas jednocześnie potrzebę życia. Wiemy, że w naszym istnieniu nie ma nic stałego i podchodzimy do tego z pokorą. Uczymy się na nowo doceniać szanse, które otrzymujemy. Karta często wskazuje na wewnętrzny kryzys, który jest odczuwalny jak śmierć, po której przychodzi zmartwychwstanie i większa samoświadomość. Śmierć zabiera jedynie to, co jest dla nas ograniczeniem. Nigdy nie kończy tego, co dobre w naszym życiu. Karta jest więc zapowiedzią nowego początku, w którym to my będziemy dla siebie samych najważniejsi. Zrezygnowanie z tego, co nam już nie służy i pożegnanie wszystkiego, co blokuje nam drogę, skutkuje zmianą myślenia - taką, która na tę chwilę jest dla nas najkorzystniejsza. 

Redakcja poleca

Karta tarota Śmierć - co oznacza w miłości?

Karta Śmierć w uczuciach nie jest pomyślną wróżbą, bo zawsze wskazuje na stratę. Oznacza zakończenie związku albo przynajmniej jakiegoś jego etapu, a także informuje, że cierpienie z tym związane trzeba będzie przeżyć samotnie. Jeśli w relacji pojawiają się wątpliwości i potrzeba jakiejś zmiany, należy się spodziewać transformacji, która doprowadzi do nowych rozwiązań. Kochankowie zostaną w niedalekiej przyszłości postawieni przed poważną próbą, wymagającą od nich przemiany wewnętrznej i pracy nad sobą. Uciekanie od tego obowiązku będzie oznaczało koniec znajomości.

Karta tarota Śmierć jako rada

Pozwól odejść wszystkiemu, co już ci nie służy. Widzisz, że pewne sprawy w twoim życiu nagle zaczęły się oddalać, jakby zanikały. To dobrze. Jeśli przejdziesz przez tę bramę, czeka cię uczucie wolności. Te sprawy nie były dla ciebie dobre. Nie przywiązuj się kurczowo do niczego ani nikogo, dlatego że wszystko w życiu podlega zmianom i należy do cyklu początku i końca. Pamiętaj, że zakończenie danego etapu oznacza początek następnego. Miej nadzieję, że teraz spotka cię coś lepszego. Bądź wdzięczny za to, czego do tej pory się nauczyłeś. Wszechświat właśnie ocenia, czy potrafisz czerpać z życia.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź