Obserwuj w Google News

Maryja objawiła się zakonnikowi. „Dzieci mojego różańca będą się radować”

3 min. czytania
12.10.2023 09:34
Zareaguj Reakcja

Alan z La Roche, znany również jako Alan de Rupe, był żyjącym w XV wieku dominikaninem. Francuz nosił w sobie przekonanie o potężnej sile modlitwy oraz podejmował w życiu duchowym wiele praktyk dedykowanych Maryi. Miał zostać za to wynagrodzony i doświadczyć wyjątkowego objawienia.

Objawienie Matki Boskiej zmieniło życie zakonnika.
fot. MONKPRESS/East News, Design Pics/East News

Alan z La Roche zapisał się w historii Kościoła rzymskatolickiego jako propagator zainicjowanej przez św. Dominika modlitwy różańcowej (to właśnie on odpowiada za jej obecny kształt). Zasłynął również jako założyciel bractw różańcowych, wspierających duchowo działalność Bractwa Kaznodziejskiego. Przywiązanie zakonnika do postaci Maryi miało zostać sowicie wynagrodzone. Według starych pism Alan de Rupe doświadczył objawienia Matki Boskiej, która przekazała mu 15 obietnic względem osób praktykujących modlitwę za pomocą różańca.

Redakcja poleca

Objawienie Matki Boskiej. Alan z La Roche otrzymał od Maryi wyjątkowe obietnice

Zakonnik miał przeżywać w tamtym czasie wielki kryzys wiary. Postanowił się jednak nie poddawać i regularnie praktykował modlitwę za pośrednictwem Maryi. Podobno jego wytrwałość wydała owoce, gdy jakiś czas później – w 1464 roku – ukazała mu się matka Jezusa.

To objawienie Matki Boskiej sprowadziło się przede wszystkim do aspektu różańcowego. Maryja uczyniła Alana de Rupe swoim oblubieńcem, po czym poprosiła go o propagowanie wśród innych zakonników oraz ludzi modlitwy różańcowej. Miała również przekazać zakonnikowi 15 obietnic dedykowanych wiernym, którzy będą regularnie ją praktykować. Przywołuje je katolicki portal krolowa.pl:

 • Tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, obiecuję szczególną opiekę.
 • Dla tych, którzy będą wytrwale odmawiali różaniec, zachowam pewne szczególne łaski.
 • Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezję.
 • Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra; w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba.
 • Ci, którzy zawierzą mi się przez różaniec, nie zginą.
 • Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nie przygotowani.
 • Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.
 • Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło boże oraz pełnię bożej łaski i będą mieli udział w zasługach błogosławionych.
 • Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec.
 • Prawdziwe dzieci mojego różańca będą się radować wielką chwałą w niebie.
 • To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie.
 • Ci, którzy będą szerzyć nabożeństwo do mojego różańca, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.
 • Otrzymałam od mego syna zapewnienie, że czciciele mego różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciół w życiu i w godzinie śmierci.
 • Ci, którzy wiernie odmawiają mój różaniec, są moimi dziećmi – prawdziwie są oni braćmi i siostrami mego syna, Jezusa Chrystusa.
 • Nabożeństwo do mego różańca jest szczególnym znakiem bożego upodobania.

Zobacz także: Przepowiednia licheńska dla Polski. Mikołaj Sikatka miał objawienie Matki Boskiej

Objawienia różańcowe Matki Boskiej: Alan z La Roche i dzieci z Fatimy

Objawienie Matki Boskiej, którego miał doświadczyć Alan z La Roche, poprzedziło prawdopodobnie najbardziej znaną katolicką przepowiednię w postaci przekazanych dzieciom Tajemnic Fatimskich z 1917 roku. Świadkami objawień mieli być mali Portugalczycy: Francisco i Jacinta Marto oraz Lucia dos Santos. Lata później treść tajemnic, które przekazała im Maryja, została opublikowana: Matka Boska mówiła m.in. o czekającym na grzeszników piekle, II wojnie światowej, prześladowaniu Kościoła oraz „białym kapłanie ginącym od kul z broni palnej i strzał z łuków” – wiele osób utożsamia to zdanie z nieudanym zamachem na Jana Pawła II z 1981 roku.

Wśród wiernych Kościoła rzymskokatolickiego październik jest miesiącem różańcowym. Katolicy rozważają wówczas w modlitwie konkretne tajemnice, podzielone na części radosne (odmawiane w poniedziałek i sobotę), bolesne (wtorek i piątek), chwalebne (środa i niedziela) oraz światła (czwartek).

Nie przegap
Modlitwa o pieniądze ma pomóc w sytuacji finansowej.
4 Zobacz galerię
fot. PIC SNIPE, Grusho Anna/Shutterstock