Obserwuj w Google News

Prawo przyciągania - jak działa? Naucz się manifestować swoje pragnienia

3 min. czytania
18.09.2023 12:29
Zareaguj Reakcja

Chcesz poznać skuteczność prawa przyciągania? Przekonaj się od razu, czy twoje myśli mają moc. Poznaj metodę niebieskiego piórka zastosowaną w filmie "Sekret".

Prawo przyciągania - zasada niebieskiego piórka
fot. Shutterstock

Prawo przyciągania to znana teoria duchowa. Według niej manifestacja, czyli wizualizowanie pragnień i przyciąganie ich do siebie, jest dostępna każdemu. Wszyscy możemy nauczyć się czarować. Nasze myśli działają bowiem jak zaklęcia. Nie wierzysz? Wykorzystaj jedną z najbardziej znanych metod i sprawdź, co możesz dzięki niej osiągnąć. Metoda niebieskiego piórka to forma eksperymentu, z którego może skorzystać każdy z nas. Efekty mogą sprawić, że wszyscy poczujemy obecność magii w swoim życiu.

Prawo przyciągania - czy to działa? Poznaj metodę niebieskiego piórka

Prawo przyciągania opiera się na przekonaniu, że nasze myśli się urzeczywistniają. Posiadają one określoną częstotliwość i przyciągają podobne wydarzenia. Jeśli często poświęcamy uwagę temu, czego się obawiamy, prawdopodobnie właśnie tego doświadczymy. Wystarczy natomiast jak najczęściej wizualizować sobie pozytywne przeżycia i nie tracić wiary w to, że na nie zasługujemy, a w naszym życiu wydarzą się cuda.

Jest jednak sporo błędów, które popełniają osoby pragnące wypróbować działanie prawa przyciągania. Nie są one w stanie kontrolować własnych myśli i z tego powodu trudno im utrzymać optymistyczne nastawienie. Kiedy na powrót zaczynają się martwić lub odczuwają strach, ich życzenie nie ma szans się spełnić. Część osób jest również sceptyczna i obawia się, że eksperymenty z prawem przyciągania źle wpłyną na jej życie. Jedni boją się tego, że się ośmieszą (chociażby we własnych oczach), a inni mają w sobie lęk związany z tym, że mogą niechcący ściągnąć na siebie nieszczęście.

Jak się przed tym ustrzec? Istnieje metoda, by w bezpieczny sposób sprawdzić skuteczność prawa przyciągania i przetestować, czy jesteśmy gotowi zastosować ją we własnym życiu. Nazywa się metodą niebieskiego piórka, a jej autorem jest Richard Bach. Zaproponował ją w swojej książce pt. "Iluzje".

Redakcja poleca

Metoda niebieskiego piórka - sprawdź, jak ją zastosować

Najprostszym sposobem na to, by się przekonać, w jaki sposób działa prawo przyciągania, jest zastosowanie metody niebieskiego piórka. To bardzo proste - naszym zadaniem jest zamknąć oczy i wyobrazić sobie niebieskie piórko. Powinniśmy się na nim skoncentrować, zauważyć szczegóły, a następnie po kilku minutach zupełnie o tym zapomnieć.

Niebieskie piórko to coś, czego prawdopodobnie nie widujesz często - jednak wiesz, że istnieje.Niebieskie piórko to coś, co łatwo sobie wyobrazić.Niebieskie piórko to coś, co łatwo przyciągnąć do swojego życia, bo nie czujesz przed nim żadnego oporu - czytamy na stronie internetowej mrnamaste.com.

Po kilku tygodniach w naszym życiu powinno pojawić się niebieskie piórko, ponieważ zapragnęliśmy je zobaczyć. Ważne jednak, by w żaden sposób go nie wypatrywać. Jeśli będziemy to robić, pomyślimy z rozczarowaniem: "Nie widzę niebieskiego piórka", więc Wszechświat będzie wzmagał uczucie tego braku. Za każdym razem, kiedy przypomnimy sobie o tym eksperymencie, powinniśmy stwierdzić ze spokojem, że spodziewamy się niedługo zobaczyć niebieskie piórko. Kiedy już się tak stanie, będziemy mieli dowód na to, jak wielką moc mają nasze myśli.

Zwolennicy prawa przyciągania zalecają powtarzać to ćwiczenie. Możemy chcieć zobaczyć coś innego - konkretny przedmiot, roślinę czy zwierzę. Z biegiem czasu nauczymy się, że jesteśmy w stanie przyciągnąć do swojego życia wszystko, czego tylko pragniemy.

Nie przegap