Obserwuj w Google News

Nostradamus przewidział śmierć królowej Elżbiety. Czy to koniec brytyjskiej monarchii?

2 min. czytania
09.09.2022 09:36
Zareaguj Reakcja

Francuski profeta wyjawił, co czeka rodzinę królewską po odejściu królowej Elżbiety. Jego przepowiednia mrozi krew w żyłach.

Nostradamus przewidział śmierć królowej Elżbiety
fot. EastNews/Rex Features

XVI-wieczny wizjoner zapowiadał zmianę brytyjskiego królestwa na długo przed tym, zanim jej doczekaliśmy. Przepowiednia Nostradamusa na temat śmierci królowej Elżbiety i jej następstw od lat była jedną z najpopularniejszych. Co wiemy o niej dzisiaj?

Zobacz także: Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety przed śmiercią. Poddani byli zaniepokojeni jej stanem

Nostradamus przewidział śmierć królowej Elżbiety. Czy to koniec brytyjskiej monarchii?

Przepowiednie Nostradamusa od wieków cieszą się ogromną popularnością. Prorok przewidział bowiem najważniejsze wydarzenia w historii - takie jak II wojna światowa czy lądowanie człowieka na Księżycu. Nic więc dziwnego, że treść jego wizji, zapisanych w dziele "Les Prophéties", jest nieustannie analizowana. Znawcy poszukują w nich zapowiedzi tego, co czeka nas w przyszłości.

Przez kilka ostatnich dekad często powracano do tajemniczo brzmiącej wypowiedzi na temat upadku królewskiej rodziny:

Pod koniec wojny zmienią się wielkie mocarstwa. Narodzi się troje pięknych dzieci. Zrujnują miasto, gdy osiągną pełnoletniość. Zmiana królestwa doprowadzi do tego, że nie zobaczymy już jego wzrostu - wieszczył profeta.

W czasach Nostradamusa wydawało się jeszcze oczywiste, że każdym krajem rządzi monarcha. Później jednak się to zmieniło. Jedynym królestwem, na którym spoczywały oczy całego świata, było Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii. Przepowiednia jeszcze się nie spełniła, więc historycy zaczęli rozważać możliwość jej interpretacji. 

"Troje pięknych dzieci" to albo William, Harry i Beatrycze, albo potomstwo Williama i Kate - George, Charlotte i Louis. Od kilku lat zwracano jednak uwagę przede wszystkim na zapowiedź zmiany na tronie, która ma oznaczać koniec brytyjskiej monarchii. Uważano, że śmierć królowej Elżbiety będzie początkiem upadku całej rodziny.

Redakcja poleca

Czy Nostradamus przewidział koniec rodziny królewskiej?

Słowa proroka były wielokrotnie analizowane. Odkąd księżna Kate została matką trzeciego dziecka, dyskutowano o możliwym znaczeniu wizji Nostradamusa. Czy rodzinę królewską czeka teraz głęboki kryzys?

Wielu uważa, że tak. Książę William urodził się bowiem 7 dni po zakończeniu brytyjsko-argentyńskiej wojny o Falklandy - mógł być więc pierwszym z "trojga pięknych dzieci". Interpretatorzy przepowiedni uważają, że dotyczy ona przyszłości kraju po odejściu królowej Elżbiety. Rodzina królewska po tym wydarzeniu może już nigdy nie odzyskać swojej dawnej siły.

Oglądaj

Co o tym sądzicie?

Zobacz także: Polska jasnowidzka zadała ważne pytanie. Może ono odmienić twoje życie

Szukasz miłości? Sprawdź, kto najbardziej do ciebie pasuje:

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!