Jak wywołać ducha? Porady i przestrogi
Szukasz sposobu na to jak wywołać ducha? Przede wszystkim zastanów się, w jakim celu chcesz to zrobić. Rytuały spirytystyczne to nie zabawa, są jednak metody, które dokładnie wyjaśniają, jak je przeprowadzić w sposób bezpieczny, przy zminimalizowanym ryzyku. Jak zatem można wywołać ducha?

Jak wywołać ducha, by zachować higienę duchową, uzyskać potrzebne odpowiedzi i nie przyciągnąć złego bytu z zaświatów? Najważniejsze jest podjęcie kluczowych środków ostrożności oraz przygotowanie do rytuału.
Jak wywołać ducha - przygotowanie
Najlepszą metodą na to jak wywołać ducha jest przede wszystkim przygotowanie duchowe. Nie należy podchodzić do rytuału w stanie napięcia, roztrzęsienia lub innej niedyspozycji i zachwiania. Do rytuału należy podejść rozważnie, godnie i z pełną świadomością.
Drugą kwestią jest przemyślenie intencji:
- po co wywoływać ducha,
- na jakie pytanie ma udzielić odpowiedzi.
W dniu, w którym chcesz wywołać ducha, kup białą świeczkę, zapal ją i pomódl się za dusze zmarłych. Ważne, by świeczka była nowa, kupiona z myślą o bliskich.
Zobacz także: Masz ciarki na widok snu, w którym pojawia się duch? Sprawdź, czy masz się czego obawiać!
Co jest potrzebne, by wywołać ducha?
Jak wezwać ducha? Konieczne są przedmioty niezbędne do odbycia rytuału, czyli:
- świece,
- talerz ze strzałką,
- tablica ouija, czyli tablica z literami, z których duch może ułożyć odpowiedzi.
Można przygotować swoją własną tablicę z alfabetem. Na jej środku należy umieścić krzyż. Wokół niego powinny znaleźć się dwa okręgi - jeden składający się z liter, a drugi z cyfr.
Na tablicy warto umieścić pola z napisem „tak” i „nie”. Przydadzą się też takie odpowiedzi, jak:
- nie wiem,
- nie mogę odpowiadać,
- być może.
Warto sprawdzić, skąd wywołany duch pochodzi, dlatego można zapytać go o to wprost. By mógł odpowiedzieć, powinien mieć na tablicy do wyboru:
- niebo,
- piekło,
- czyściec,
- inne miejsce.
Tablica powinna mieć taką formę, by można ją było otwierać lub zamykać. Stanowi ona przejście między jednym a drugim światem. W trakcie wywoływania duchów tablica jest otwarta, a zamyka się ją po zakończonym seansie.
Wywoływanie duchów przeprowadza się, siedząc przy stole. Najlepiej by był drewniany, okrągły i nie zawierał metalowych elementów.
Zobacz także: Laleczka voodoo - zaklęcia oraz uroki na miłość i zdrowie
Jak krok po kroku przywołać ducha
W pomieszczeniu, w którym odbędzie się seans, należy wyłączyć telewizor, radio i wszelkie inne urządzenia oraz zgasić światło elektryczne i elektroniczne. W pokoju mogą palić się jedynie świeczki.
Rozpoczęcie seansu
Jak wezwać duchy lub jednego ducha? Najpierw trzeba odmówić modlitwę, ułożyć dłonie na talerzu, a następnie prosić na głos o przybycie.
Przebieg seansu
Nie proś ducha o znaki obecności, sam je wyśle. Sygnałem, że pojawił się duch, jest uczucie chłodu, ruch płomienia jednej ze świec lub drgania talerza. Często obecność ducha jest wyczuwalna.
W momencie gdy duch się pojawi, należy rozluźnić mięśnie, ale nogi trzymać twardo na podłodze. Można zapytać, czy duch nas słyszy, skąd jest i czy może odpowiedzieć na kilka pytań. Gdy się zgodzi, można zadawać pytania. Najlepiej by pytania formułować tak, żeby umożliwiały odpowiedź „tak” lub „nie”.
Uwaga: nie zamęczaj ducha pytaniami, by go nie zirytować. Okazuj duchowi szacunek i uprzejmość.
Zakończenie seansu
Na koniec duchowi należy podziękować za odpowiedz i przeprosić za zakłócanie spokoju. Po tym trzeba wypowiedzieć słowo "kończę" i zamknąć tablicę.
Co zrobić po seansie?
Po zakończonym seansie uczestnicy powinni wziąć prysznic lub kąpiel z dodatkiem soli. Sól oczyszcza ciało z energii astralnej, która mogłaby przyciągać złe byty.
Zobacz także: Sen o demonie nie jest po prostu koszmarem. Sprawdź jego znaczenie!
Wywoływanie duchów - przestrogi i zagrożenia
Czy wywoływanie duchów jest bezpieczne? Tak naprawdę istnieje wiele zagrożeń i przestróg związanych z wywoływaniem duchów i nawet przy idealnym przygotowaniu seans jest ryzykiem. Jak strzec się przy wywoływaniu duchów?
Wywoływanie konkretnej postaci
Wywołać można bliską osobę lub jakąkolwiek inną postać. Trzeba mieć jednak na uwadze, że na wezwanie może odpowiedzieć duch złego człowieka (mordercy, tyrana, zbrodniarza) lub złośliwy byt. Nigdy nie ma pewności co do tego, kto przyjdzie z zaświatów.
Rozważnie dobieraj pytania
Nie zadawaj za dużo pytań, by nie zmęczyć ducha. Nawet przyjazny byt może się zirytować i zacząć manifestacje. Nie pytaj też o rzeczy, na które nie chcesz znać odpowiedzi. Nie wierz też we wszystko, co przekazuje duch.
Wywoływanie duchów wyłącznie w towarzystwie
W trakcie seansu powinny znaleźć się minimum dwie osoby - jedna do zadawania pytań, druga do zapisywania odpowiedzi. Jest to znacznie bezpieczniejsze niż wywoływanie duchów w pojedynkę.
Zdrowie a wywoływanie duchów
Seansu spirytystycznego nie należy przeprowadzać po dużym wysiłku umysłowym i fizycznym.
Ponadto w seansie udziału nie mogą brać osoby:
- pod wpływem alkoholu lub innych substancji,
- chore (fizycznie i psychicznie),
- zażywające leki (przeciwbólowe, uspokajające).
Sytuacje zagrożenia
W sytuacji gdy duch jasno daje do zrozumienia, że ma złe zamiary - nie odpowiada na pytania, robi manifestacje, udziela wulgarnych odpowiedzi albo dochodzi do jawnej agresji i przerażających incydentów - konieczne powiedz „kończę, odejdź w zaświaty” i zamknij tablicę. Trzeba reagować szybko i zdecydowanie, gdyż duchy mogą spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości. W najgorszym wypadku może dojść do opętania.
Zagrożenia zdrowotne związane z wywołaniem duchów:
- depresja,
- nerwica,
- zaburzenia lękowe,
- problemy z zasypianiem,
- rozstrój nerwowy.