Obserwuj w Google News

Wisielec - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Wisielec?

2 min. czytania
08.09.2020 14:15
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Wisielec oznacza okres zawieszenia, w którym oglądamy swoje życie z innej perspektywy. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota wisielec
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Wisielec?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Wisielec. Znaczenie i interpretacja 

Karta tarota Wisielec w ogólnym znaczeniu wskazuje na okres, w którym coś przeciąga się w czasie, wydłuża, a nawet stoi w miejscu. Mówi o oczekiwaniu, czasami o byciu zależnym od zewnętrznych wpływów, o poczuciu, że "utknęliśmy" i nie możemy się ruszyć. Nie jest to jednak wcale wróżba mówiąca o tym, że tak pozostanie! Wręcz przeciwnie. Bycie w energii Wisielca oznacza, że pozostawaliśmy bierni albo dawaliśmy się manipulować tak długo, że czujemy, że musimy się już uniezależnić od danej osoby czy sytuacji. Wtedy pozostając w pozornym bezruchu, przyjmujemy zupełnie odwrotną perspektywę niż dotychczas i wyzwalamy się, doświadczamy olśnienia. Zaczynamy coś rozumieć o wiele lepiej niż dotychczas. Wisielec to karta głęboko transformacyjna, mówiąca o wewnętrznej przemianie. Mówi o tym, że czasami znalezienie się w niewygodnej pozycji i przystosowanie się do niej jest możliwością duchowego rozwoju. Wcale nie trzeba walczyć o cokolwiek, lecz przyznać przed sobą, że zaistniał kryzys, i potraktować go z lekkim przymrużeniem oka. Wisielec zadaje pytania: Czy to naprawdę aż takie ważne? Czego mogę się z tego nauczyć? Czego wcześniej w tym nie dostrzegałem?

Redakcja poleca

Karta tarota Wisielec - co oznacza w miłości?

Może mówić o rezygnacji czy poczuciu, że stworzenie porozumienia nie jest możliwe. Jeśli dotyczy konkretnej relacji, wskazuje na to, że głębokie przewartościowanie jest czymś absolutnie koniecznym. W obecnej sytuacji sprawy zatrzymają się w miejscu. Tylko zmiana myślenia przynajmniej jednej ze stron i postępowanie w sposób niezależny, świadczący o wolności, może wprowadzić ruch do tego związku. Czasami karta może odpowiadać osobie pytającej sugestią: jesteś przetrzymywany w niewygodnej pozycji, ale od ciebie zależy, jak długo chcesz jeszcze wytrzymać. Wisielec najczęściej mówi o tym, że związek to ślepy zaułek.

Karta tarota Wisielec jako rada

Dopóki drastycznie nie zmienisz swojego sposobu myślenia o tej sytuacji, będziesz miał wrażenie, że absolutnie nic nie da się w niej zmienić. Spójrz szerzej, z zupełnie odmiennej perspektywy, a nagle ukażą ci się tysiące możliwości. Jeżeli się na nie zamkniesz, utkniesz w miejscu. Zadaj sobie pytanie, czy nie jesteś uzależniony od czyichś kaprysów i czy taka sytuacja ci odpowiada. Medytuj, aby lepiej poznać samego siebie i swoje uczucia.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź