Obserwuj w Google News

Wieża - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Wieża?

3 min. czytania
Aktualizacja 09.09.2020
09.09.2020 11:51
Zareaguj Reakcja

Karta Wieża to w tarocie oznacza nagłe zmiany w naszym życiu. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota wieża
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Wieża?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Wieża. Znaczenie i interpretacja 

Karta tarota Wieża jest symbolicznym przedstawieniem trudnych i bolesnych zdarzeń w naszym życiu. Ludzie często się jej boją, bo wskazuje na nagły rozpad czegoś, w co dotychczas bardzo wierzyli. Wieża mówi o tym, że wyjdą na jaw kłamstwa i sekrety, wybuchną awantury, przyjdą nagłe rozstania. Zawsze pokazuje coś, co nam nie służy i powinno się zakończyć z naszej inicjatywy, zanim zainterweniuje Wszechświat. Jeśli jakiś układ jest dla nas krzywdzący albo tkwimy w relacji, która przynosi nam tylko cierpienie, Wieża zmusza nas do tego, byśmy się od tego uwolnili. Nasze przekonania, nieważne jak silne by nie były, jeśli są fałszywe, zostają przez energię tej karty zrównane z ziemią. To wstrząsające doświadczenie jest jednak najpiękniejszą szansą od losu - przynosi oczyszczenie, wyzwolenie i nowy start, a także nagle pozwala nam zrozumieć sprawy, których nie umieliśmy pojąć miesiącami czy latami. Wieża burzy wszystko aż do fundamentów, jednak w zamian daje nam olśnienia, dzięki którym w przyszłości będziemy mogli budować o wiele solidniejsze konstrukcje. Osoby dopiero zaczynające pracę z tarotem na widok Wieży reagują niezadowoleniem, a te bardziej doświadczone - satysfakcją. Żadna karta tarota z taką siłą nie pokazuje, że każdy kryzys jest dla nas przede wszystkim szansą.

Redakcja poleca

Karta tarota Wieża - co oznacza w miłości?

Karta Wieża w tarocie oznacza rozpad relacji albo konieczność nagłego jej zerwania. Niemal z dnia na dzień możemy się np. dowiedzieć, że ktoś nas okłamywał albo lekceważył, i stanie się to w takich okolicznościach, że po prostu nie będziemy już mogli pozostać w tej relacji. Wieża jest nieuchronnym wstrząsem - nie końcem, jak Karta Śmierć, ale z całą pewnością rozpadem dotychczasowego porządku. Chociaż więc przynosi często ogromny smutek, związany z tym, że ważna dla nas osoba nas zawiodła, w rzeczywistości powinniśmy odczuwać wdzięczność w stosunku do tego, co ta karta nam daje. To, że krzywdzące dla nas, ograniczające nas więzi z ludźmi, którzy tak naprawdę nas nie kochają, są zmuszane do zerwania przez siły zewnętrzne, jest świadectwem tego, że Wszechświat opiekuje się nami i chce dla nas jak najlepiej. Wieża przynosi olśniewające odkrycia w chwilach najgorszego cierpienia.

Karta tarota Wieża jako rada

Nie ograniczaj siebie i z odwagą zdecyduj się na to, by rozszerzyć ramy swojego świata. Sprzeciwiaj się, kiedy ktoś chce narzucić ci swoją wolę. Pogódź się  z tym, że czeka cię teraz wiele nagłych zdarzeń i nie oceniaj siebie za to, jak się teraz zachowujesz. Jeśli poczujesz, że chcesz coś zakończyć i zrobisz to, wiedz, że otrzymałeś sygnał ze strony swoich przewodników, by zrezygnować z tego, co ci już nie służy i zrobić miejsce na nowe. Ciesz się odzyskaną wolnością!

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź