Obserwuj w Google News

Uriel - kim był, czemu patronuje, jakie znaczenie ma amulet Uriela?

5 min. czytania
Aktualizacja 27.03.2021
27.03.2021 12:23
Zareaguj Reakcja

Jeśli jesteś osobą głęboko wierzącą lub po prostu interesuje cię historia chrześcijaństwa i tematy z tym związane, na pewno chcesz się dowiedzieć więcej o archaniołach. W tym tekście znajdziesz wszystkie informacje na temat jednego z najważniejszych archaniołów, jakim jest Uriel. To postać, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę. Może się okazać, że jego pomoc jest potrzebna również tobie.  

Archanioł Uriel jest wybrańcem Boga.
fot. Shutterstock

Archaniołowie to anioły, które są najwyżej w boskiej hierarchii. Wykonują ściśle określony boski plan. Ich imiona są związane z misją, którą mają pełnić. Są nazywani świętymi, pomimo tego, że nie są ludźmi. Związane to jest z faktem, że stanęli po stronie Pana Boga, a nie diabła. Uriel również wybrał tę drogę. 

Zobacz także:  Rodzaje aniołów, chóry anielskie i anielice, czyli wszystko o bytach duchowych

Kim był archanioł Uriel? 

Znanych nam jest wielu archaniołów, jednak Uriel w wierze chrześcijan jest jednym z archaniołów, stojącym najbliżej boskiego tronu. Gdybyśmy mogli przeczytać pamiętnik Uriela, z całą pewnością dowiedzielibyśmy się z niego wielu ciekawych rzeczy. Anioł Uriel pojawia się w Starym Testamencie. Opis ten jednak nie do końca jest jasny, gdyż wspomina się tam Ariela. Można go jednak powiązać z Urielem, korzystając z pozabiblijnych źródeł. W Nowym Testamencie natomiast nie ma żadnej wzmianki o tym archaniele. Źródła z dawnych czasów opisują fakt, że to właśnie Uriel pomógł odnaleźć siłę Adamowi i Ewie z Edenu. Sprawił też, że dostrzegli swoje winy i zaczęli żałować za grzechy. Dodatkowo jest on opisywany jako anioł strzegący bram Raju. Nie tylko w chrześcijaństwie można znaleźć Uriela. Żydzi uważają, że jest on odpowiedzialny za osuszenie Morza Czerwonego, a fakt ten pomógł izraelskiemu narodowi przez nie przejść. 

Archanioł Uriel - znaczenie 

Dosłowne znaczenie jego imienia to Płomień Boży lub Światło Boga. W źródłach można znaleźć parę cech i atrybutów, które go opisują. Kolory archanioła Uriela to barwy, które kojarzą nam się z płomieniem, czyli żółty, czerwony i purpurowy. Jego atrybutami są błyskawica, ogień oraz ognisty miecz. Podaje się, że to on, stojąc z ognistym mieczem, ochraniał wejścia do Raju.  Jego słowem-kluczem jest słowo „prawda”, a żywiołem ogień. Kamienie szlachetne związane z Urielem to rubin, ametyst i lazuryt. Z tym aniołem jest także związany szósty zmysł, czyli intuicja.  

Dodatkowo jest on kojarzony z czakrą trzeciego oka, która również odpowiada za naszą intuicję. Jest on również uważany za archanioła, który zna i rozumie słabości ludzi. Dodatkowo można się do niego zwrócić o pomoc, jeśli ma się problem z jakimś nałogiem. Jeśli więc czujemy się zagubieni i nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z naszym życiem, warto prosić o pomoc właśnie jego. Uważa się, że Uriel wypala wszystkie negatywne emocje. W tym celu należy wizualizować sobie czerwony krąg ognia i modlić się do archanioła o ich wypalenie. Wtedy z całą pewnością możemy liczyć na jego pomoc. Dodatkowo, aby wzmocnić pożądany efekt, należy trzykrotnie wypowiedzieć jego imię w myślach, prosząc go o pomoc. Następnie imię archanioła należy zapisać na białej kartce lub kawałku białego kartonu. Jeśli chcemy go prosić o pomoc w uporaniu się z uzależnieniami, wtedy powinniśmy nosić zawsze przy sobie tę kartkę. Najlepszym na to miejscem będzie kieszeń w koszuli znajdująca się najbliżej naszego serca. 

Archanioł Uriel patron wybawienia, ale nie tylko 

Mówi się, że to właśnie ten archanioł ma zaprowadzić wybranych ludzi do Raju w dniu Sądu Ostatecznego. Jednak jest także patronem sztuki, poezji, muzyki i śpiewu, a nawet bierzmowania. Na dodatek uważa się go za anioła związanego z seksualnością. Jeśli ktoś z naszych bliskich lub znajomych ma problem z własnym temperamentem, zdradza małżonka lub jest uważany za osobę z nadmiernym popędem seksualnym, warto zwrócić się o pomoc do Uriela. Możemy takiej osobie podarować amulet Uriela, aby był chroniony przez jego anielskie siły. 

Zobacz także:  Miałeś sen z aniołem w roli głównej? Zobacz, co to oznacza!

Czym jest i jakie ma znaczenie amulet Uriela? 

Jest inaczej nazywany Talizmanem Anielskim. Najczęściej możemy go spotkać w formie skryptu z zapisanym anielskim imieniem. Nie jest to jednak zwykły zapis. Jest on wykonany w anielskim alfabecie. Amulet jest wielkości dowodu osobistego i jest ozdobnie wykonany, możemy go wszędzie zabrać ze sobą. Dodatkowo będzie nas chronił przed katastrofami takimi jak tornada, susze, czy powodzie. Emanuje z niego ogromna energia. Ma ona przyciągnąć uwagę anioła do nas i do rzeczy, w których potrzebujemy jego pomocy. Jeśli jednak poczujesz zbyt dużą ilość energii, nie powinieneś się martwić. Wystarczy, że wyciszysz się i zwizualizujesz sobie przekazanie nadmiaru energii na rzecz jakiegoś innego dobrego celu. Jeśli jednak nie posiadamy amuletu Uriela, a chcemy zwrócić na siebie jego uwagę, możemy posłużyć się modlitwą. 

Modlitwa do archanioła Uriela 

Jeśli więc jesteś osobą wierzącą, dla której modlitwa jest oczyszczeniem umysłu i duszy, możesz spróbować pomodlić się o pomoc do archanioła Uriela. W modlitwie do Uriela możemy prosić o pomoc dotyczącą każdej dziedziny naszego życia. Nie ma znaczenia czy są to problemy z uzależnieniami, problemy zdrowotne czy nawet problemy finansowe. Jest to archanioł, który rozumie wszystkie ludzie porażki i słabości. Na pewno pospieszy z pomocą również tobie. Niezależnie od problemu spróbuj się wyciszyć i zwrócić jego uwagę na siebie. Tekst modlitwy możesz ułożyć samodzielnie. Nieważne jest bowiem to, w jakiej będzie formie. Może, ale nie musi się rymować. Możesz również spróbować wyśpiewać ułożony przez ciebie tekst. Ważne jest to, aby słowa i melodia płynęły prosto z twojego serca. Jeśli jednak stanowi to dla ciebie jakiś problem, wtedy możesz wyszukać dostępnych na Internecie gotowych modlitw. Wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę “anioł Uriel modlitwa”, a z całą pewnością znajdziesz modlitwę odpowiadającą właśnie tobie i twoim prośbom. Nie musisz się martwić o to, że jej skuteczność będzie mniejsza. Jedyna zasada jest taka, że ma ona być wypowiedziana zgodnie z twoimi przekonaniami, a nie tylko wyrecytowana z kartki. 

Zobacz także:  Spórz na swoją dłoń i sprawdź, czy masz tę linię. Jeśli tak, jesteś wyjątkowy!

Czy tylko Archanioł Uriel może pomagać ludziom? 

Jeśli zainteresował cię tekst dotyczący archanioła Uriela, możesz też poszerzyć swoją wiedzę o inne archanioły. Krótki opis specjalizacji niektórych z nich, może zachęcić cię do dalszej lektury.  

Archanioł Rafael pomaga osobom zmagającym się z różnymi chorobami. Jeśli więc w tej sferze twojego życia nie dzieje się najlepiej, zwróć się o pomoc właśnie do niego. Archanioł Azrael będzie ochraniać wszystkie osoby, które przygotowują się na życiowe zmiany. Jeśli zatem je planujesz, poczytaj właśnie o nim. Jeśli z kolei planujemy poczęcie dziecka, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na Gabriela. Otacza on opieką wszystkie osoby planujące dziecko oraz wkraczające w etap macierzyństwa. Niepowodzenie w miłości może pomóc rozwiązać Chamuel, natomiast podczas walki o sprawiedliwość najlepiej jest swoje intencje kierować do Raguela. 

Jak widać, Uriel nie jest jedynym archaniołem, który może nam pomóc rozwiązać życiowe rozterki. Jest ich o wiele więcej i każdy specjalizuje się inną dziedziną ludzkiego życia. Znajdź przyczynę swojego problemu i poproś o opiekę jednego z nich, a na pewno ją otrzymasz. Twoje życie szybko wróci na właściwe tory, a ty z uśmiechem i radością będziesz zaczynać każdy kolejny dzień.