Obserwuj w Google News

Umiarkowanie - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Umiarkowanie?

2 min. czytania
Aktualizacja 09.09.2020
09.09.2020 09:33
Zareaguj Reakcja

Karta tarota Umiarkowanie jest symbolem spokoju i opanowania. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota umiarkowanie
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Umiarkowanie?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Umiarkowanie. Znaczenie i interpretacja 

Karta Umiarkowanie w ogólnym znaczeniu odnosi się do naszej umiejętności odnalezienia idealnej harmonii - "złotego środka". Ukazuje postać, która stara się utrzymać równowagę na wszystkich poziomach życia. Jest całkowitym przeciwieństwem postawy, w której człowiek pozwala sobie kierować się skrajnymi i sprzecznymi emocjami - Umiarkowanie szuka sposobu na to, aby wytworzyć zgodny układ nie tylko pomiędzy nimi, ale też pomiędzy uczuciem a rozumem. Karta jest symbolicznym przedstawieniem spokoju wewnętrznego człowieka, który potrafi zachować rozwagę i panuje nad sobą. Dzięki skromności i łagodności, a także umiejętności spojrzenia na każdą kwestię z dystansem, Umiarkowanie umie spojrzeć na wszystko z dwóch stron - z zaufaniem i współczuciem, ale i z rozsądkiem. Pojawienie się karty w rozkładzie oznacza, że powinniśmy się zastanowić, czy udało nam się osiągnąć taką harmonię. Czy nasze ciało i duch współpracują? Czy umiemy zaakceptować siebie i innych ze wszystkimi sprzecznościami? Anioł na karcie Umiarkowanie przypomina nam o tym, że jeśli nam się to uda, poczujemy błogi spokój i miłość. Karta mówi o pojednaniu ze sobą odmiennych sfer życia, a w przypadku pytań o konkretną relację wskazuje na osiągnięcie zgody lub przebaczenia. Mówi o uzdrawianiu, wierze i uczy, jak polubić samego siebie. Zawsze wybacza, zamiast oskarżać. Pokazuje, jak zyskać poczucie jedności z całym Wszechświatem.

Redakcja poleca

Karta tarota Umiarkowanie - co oznacza w miłości?

Choć nie jest to być może zapowiedź płomiennego romansu i dla zniecierpliwionych zakochanych jest odpowiedzią niezgodną z ich oczekiwaniami - wskazuje bowiem na powolny rozwój spraw - karta Umiarkowanie w miłości przynosi ukojenie tym, którzy mają w sobie poczucie krzywdy albo winy. Jest wskazówką, że zgoda pomiędzy ludźmi, którzy się od siebie oddalili, jest możliwa, i jeśli zechcą potraktować się łagodnie i ze spokojem, porozumienie pomiędzy nimi może stać się głębsze. Karta jest też informacją o tym, że ktoś ma w stosunku do nas dobre, przyjazne intencje.

Karta tarota Umiarkowanie jako rada

Zadbaj o swój wewnętrzny spokój i zastanów się, jak rozumiesz jedność duszy, ciała i umysłu. Jak możesz osiągnąć ten stan? Zauważ, że wszystko, co ci się przydarza, jest na jakimś poziomie odbiciem tego, co czujesz w środku. Musisz zadbać o samoakceptację, uwierzyć w siebie jeszcze raz. Czy masz do siebie o coś pretensje? Są bezpodstawne, czas sobie wybaczyć! Wszyscy mamy jakieś niedoskonałości, a jednak współtworzymy ten piękny świat. Za co jesteś dzisiaj wdzięczny? Co dobrego spotkało cię w tym tygodniu i miesiącu? Uczucie wdzięczności da ci upragniony spokój, dzięki któremu zaczniesz wydawać bardziej obiektywne sądy.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź