Obserwuj w Google News

Tajemnice Fatimskie to jedne z najbardziej przerażających przepowiedni. Okazuje się, może ich być więcej

2 min. czytania
18.05.2020 10:50
Zareaguj Reakcja

Tajemnice Fatimskie budzą ogromne kotrowersje! Teraz mówi się, że istnieje czwarta przepowiednia, która jest przerażająca.

Dzieci, które miały wizje w Fatimie
fot. Mary Evans Picture Library/East News

Jedni z nas wierzą w przepowiednie, inni nie. Są jednak takie wizje, które zostały objawione światu, i w każdym z nas wywołują dreszcze niepokoju. Wśród nich są oczywiście te dotyczące religii. Według wiary katolickiej, w 1917 roku w Fatimie, doszło do objawienia Matki Boskiej, która przemówiła do dzieci i przekazała im trzy Tajemnice Fatimskie. Każda z nich w późniejszych latach została zatwierdzona przez Kongregację Nauki Wiary. Teraz na jaw wychodzą informacje, że jest ich więcej.

Zobacz także:  Niepokojąca przepowiednia Jackowskiego. "Przez najbliższe 3,5 roku będzie się działo dużo złego"

Tajemnice Fatimskie: jest ich więcej? Istnieje czwarta tajemnica fatimska?

Dwie Tajemnice Fatimskie zostały upublicznione w 1941 roku. Mówią one o piekle czekającym na grzeszników, prześladowaniu Kościoła, a także II wojnie światowej.

Redakcja poleca

Zanim świat poznał trzecią tajemnicę, minęło niemal 60 lat. To właśnie w 2000 roku papież Jan Paweł II ogłosił trzecią Tajemnicę Fatimską. Miała ona odnosić się tylko do głów Kościoła katolickiego. Zawarta w niej była informacja o "białym kapłanie ginącym od kul z broni palnej i strzał z łuków", co część osób odnosiła do nieudanego zamachu na Jana Pawła II.

Od jakiegoś czasu mówi się jednak, że nie jest to pełna jej treść i trzecia tajemnica ma swoją kontynuację. Teraz badacze, którzy zajmują się objawieniami fatimskimi, twierdzą, że istnieje czwarta Tajemnica Fatimska.

Włoski dziennikarz, Antonio Socci, w swojej książce "Czwarta Tajemnica Fatimska", twierdzi, że Kościół nie podał jej swoim wiernym, ponieważ obawia się, że będzie to dla nich zbyt duży szok. Mówi się bowiem, że zawiera ona informacje dotyczące przyszłości, w tym wizje apokaliptyczne katastrofy na ogromną, globalną skalę. Jest ona związana z konsekwencjami grzechów ludzkości, a co za tym idzie - mogłaby zasiać panikę i strach. 

Niestety wciąż są to tylko przypuszczenia i niełatwo będzie je potwierdzić. Przede wszystkim dlatego, że do dziś nie wiadomo, gdzie znajdują się oryginały spisanych wizji. 

Zobacz także:  Przerażająca przepowiednia Jackowskiego dla Warszawy! Co wg jasnowidza czeka stolicę?

Uważasz, że masz dużą wiedzę dotyczącą największych religii świata? Jeśli tak, to koniecznie sprawdź, jak ci pójdzie w naszym quizie o wielkich religiach świata!

Wielkie religie świata. Koniecznie sprawdź, ile o nich wiesz!