Obserwuj w Google News

Świat - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Świat?

3 min. czytania
Aktualizacja 15.09.2020
15.09.2020 15:36
Zareaguj Reakcja

Karta Świat to w tarocie symbol zamknięcia cyklu. Przeczytaj, co chce ci przekazać!

karta tarota świat
fot. Shutterstock

Karty tarota wyjaśniają nam, w jaki sposób powinniśmy rozumieć sytuację, w której się znajdujemy i co możemy zrobić, aby postąpić jak najlepiej. Opisują dostępne możliwości, dają nam rady i przestrogi. Co mówi nam karta tarota Świat?

Zobacz także: Karty tarota - znaczenie i interpretacja wszystkich kart. Dowiedz się, co oznaczają

Karta tarota: Świat. Znaczenie i interpretacja

Karta tarota Świat w ogólnym znaczeniu symbolizuje zakończenie pewnego etapu życia i związane z tym zmiany. Mówi o radości i uznaje się ją za jedną ze szczęśliwszych kart, jednak to, co jest dla nas dobre i co symbolizuje ta karta, dla nas samych może być takim dopiero za kilka dni, tygodni albo i miesięcy. Przykładowo: Świat może mówić o zerwaniu jakiejś znajomości, co w danej chwili jest dla nas bardzo bolesne i nie widzimy w tym nic pozytywnego, pragniemy z całych sił trzymać się tej osoby, bo jesteśmy do niej przyzwyczajeni. Dopiero po upływie czasu widzimy, że dzięki zamknięciu tego etapu życia stworzyliśmy szansę na pojawienie się nowej znajomości, która jest dla nas lepsza i w której - co ważne - nie popełniliśmy już dawnych błędów. Karta tarota Świat jest radosna, bo mówi o nowym początku - o tym, że świat ma dla nas nieskończenie wiele możliwości, chce nas obdarzyć radością i sukcesami. Mówi o tym, że prowadzi nas ku szczęśliwemu zakończeniu, nawet jeśli teraz jest to dla nas niezrozumiałe. Pozwala uwolnić się od ograniczeń, kończy czas, w którym doświadczaliśmy bólu, prowadzi nas na nową drogę, zgodną z naszym przeznaczeniem. Przypomina, że świat jest wielki i powinniśmy go poznawać, zamiast bez przerwy dreptać w kółko. Karta Świat mówi: rozwijaj się! Podróżuj! Poznawaj ludzi! Zostaw za sobą wszystko to, co zatrzymuje cię w drodze.

Redakcja poleca

Karta tarota Świat - co oznacza w miłości?

W zależności od sytuacji karta Świat w miłości albo mówi o zakończeniu związku, które jest koniecznym rozwiązaniem i przynosi wyzwolenie od ograniczeń, albo stanowi znak, że nowa osoba, która pojawiła się w naszym życiu, stworzy z nami szczęśliwy i pełen radości związek. Jest więc albo informacją o końcu, albo o początku w miłości i osoba pytająca sama wyczuwa, do kogo ta karta się odnosi. Z całą pewnością jest też jednak komunikatem mówiącym, by zaufać opiece Wszechświata.

Karta tarota Świat jako rada

Karta Świat radzi, by nie ograniczać siebie i swoich możliwości, trzymając się kurczowo tego, co już się zna. Trzeba mieć otwarty umysł i nieustannie poszerzać horyzonty, bo świat szykuje dla nas kolejne szanse. Warto też pamiętać, że wszystko we Wszechświecie należy do cykliczności - ma swój początek i koniec. Tak to już jest, i nic na to nie poradzimy. Nie powstrzymamy czegoś przed rozpadem, ale dlaczego mielibyśmy to robić? Za rogiem czeka na nas kolejna historia. Jeśli zapowiada ją karta Świat, oznacza to, że czeka nas wiele radości, której w tej chwili jeszcze się nawet nie spodziewamy.

Sprawdź, czy należysz do starych, doświadczonych dusz i znasz prawdę o rzeczywistości:

Ile tak naprawdę lat ma twoja dusza? Koniecznie to sprawdź